Нова розробка бердянського заводу дає змогу буквально випалювати міжряддя, знищуючи смітні рослини екологічним та економічним способом
Навряд чи хтось заперечуватиме, що клімат в Україні різко змінюється, а разом з цим – змінюються вимоги до вирощування сільгоспкультур. Сьогодні надзвичайно важливо зберегти ту обмежену кількість вологи, яка є у ґрунті, і використати її максимально ефективно. Це означає, що дедалі вищої актуальності набувають інноваційні підходи до знищення бур’янів на полі.
Проблема з бур’янами взагалі останніми роками постає дуже гостро. Адже в Україні поширюються нові агресивні види смітних рослин, проти яких не завжди можна підібрати дієвий препарат. Впродовж останніх 10-15 років вітчизняні агровиробники активно застосовують ґрунтові та страхові гербіциди, однак їх ефективність багато в чому залежить від погодних умов. До того ж із часом бур’яни набувають резистентності, що змушує фермерів купувати нові дорожчі препарати та вносити їх у збільшеній нормі. Своєю чергою це спричиняє фітотоксичну стресову дію на рослини, негативно впливаючи на врожайність. Звісно, що «махнути рукою» на бур’яни також не вийде, тому що вони відберуть і без того скупі запаси вологи у рослин. Якесь замкнуте коло виходить…
Особливо складно працювати у цьому плані виробникам органічної продукції, котрі взагалі не можуть використовувати «хімію» для захисту посівів, а біологічні засоби далеко не завжди є ефективними.
Ну, і зрештою, як хімічні, так і біологічні препарати коштують чималих грошей, поступово зростаючи у ціні з кожним сезоном. Сьогодні вартість хімічного захисту посівів починається від 100 дол./га.
Втім, світова наука вже не перший рік займається розв’язанням цієї проблеми, справедливо вважаючи, що на допомогу аграріям в даному разі повинні прийти механічні засоби боротьби з бур’янами. Постійно вдосконалюються різноманітні ротаційні борони та передпосівні культиватори, а також міжрядні агрегати. Однак найбільш перспективною у цьому плані слід вважати технологію теплового впливу на смітні рослини, розташовані у міжряддях сільгоспкультур.
Причому особливо приємно, що за цю справу взялися провідні вітчизняні виробники. Так, розробкою культиватора, котрий випалює бур’яни за допомогою пропанових пальників, активно займається Бердянський завод сільгосптехніки. Це підприємство не потребує додаткових рекомендацій, оскільки фермери усієї України чудово знають і широко використовують різноманітні машини та агрегати цього виробника. Це підбирачі, обприскувачі, сівалки, інша техніка, і передусім широкий спектр обладнання для збирання врожаю. Перш за все, це знаменита валкова жниварка Primera.
Сьогодні конструкторський відділ Бердянського заводу сільгосптехніки працює над цілою серією інноваційних розробок, покликаних ефективно задовольнити потреби аграріїв ХХІ сторіччя. Це безпосередньо стосується «теплового культиватора» для знищення бур’янів у міжряддях сільгоспкультур. Наразі мова йде про агрегат з робочою шириною до 5,6 м та великою варіативністю зміни міжрядь. Різні за розміром моделі культиватора можна буде використовувати з енергозасобами різної потужності, починаючи від важких мотоблоків і закінчуючи тракторами на 150 к.с. Нову розробку Бердянського заводу сільгосптехніки можна буде використовувати у всіх сферах рослинницької галузі: в теплицях, овочівництві, органічному землеробстві та у традиційних технологіях вирощування сільгоспкультур. Швидка і зручна зміна міжрядь та високий кліренс дозволяють машині працювати на різних культурах. При цьому у якості пального для робочих органів застосовується звичайний пропан, запасу в балонах якого вистачає якраз на повну робочу зміну.
Звісно, що вихід нової моделі Бердянського заводу сільгосптехніки на ринок України істотно розширить можливості вітчизняних фермерів. Адже вона дасть змогу цілковито відмовитися від застосування ґрунтових і великою мірою – страхових гербіцидів, заощаджуючи величезні кошти на вирощуванні врожаю. При цьому вказана технологія є абсолютно безпечною для культурних рослин, тоді як, скажімо, відсоток пошкоджень посівів під час роботи класичного просапного культиватора може досягати 10%. До того ж, рослини не зазнаватимуть жодних хімічних стресів і краще протистоятимуть посушливим умовам вегетації. Цьому ж сприятиме і гарантоване знищення бур’янів у міжряддях, що покращить їх доступ до вологи та поживних речовин.
Простіше кажучи, це без перебільшення революційна розробка, аналогічна до інноваційних моделей найвідоміших світових виробників, проте, звісна річ, її вартість буде в рази нижчою. А отже, «тепловий культиватор» Бердянського заводу сільгосптехніки буде доступним практично для усіх вітчизняних агровиробників.
Наразі триває робота над першим зразком унікальної машини і виробник активно шукає партнерів-агровиробників для успішної подальшої реалізації проекту. Компанії, які зацікавлені у спільному виробництві та експлуатації новинки, вже сьогодні можуть долучатися до роботи.
www.bzst.com.ua
bzst-commerce@ukr.net
+380615377399