Зерносушарки У13-СШ: якість, продуктивність та надійність від «ЛУБНИМАШ»

30 Червня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №66

Статьи Техника Зерносушарки У13-СШ: якість, продуктивність та надійність від «ЛУБНИМАШ»
ЛУБНИМАШ

На елеваторному комплексі сушіння є одним з найважливіших етапів обробки зерна та підготовки його до зберігання. Цей процес визначає якість продукції, впливає на тривалість зберігання зернових. Важливо не просто висушити зерно до певної вологості, ще більш важливо – щоб у процесі сушіння воно не втратило своїх показників якості.

Відтак, процес сушіння потребує наявності якісного обладнання – зерносушарки, яка є найдорожчим елементом комплексу. А через це майбутні власники цього технологічного обладнання прискіпливо підходять до вибору зерносушарки – її типу та виробника.

На сьогоднішній день на ринку зерносушильного обладнання представлена велика кількість зерносушарок різних типів з усього світу. Безумовним лідером на ринку є сушарки шахтного типу.

Шахтні сушарки характеризуються універсальністю в технологічних підходах і можливостях. При сушінні широкого асортименту зерна та насіння з різними технологічними властивостями вони здатні забезпечити встановлену якість сушіння.

Географічний «ареал» поширення шахтних сушарок значний, вони зарекомендували себе в багатьох країнах світу. Так, сушарки типу У13-СШ є одними з базових сушарок України та змонтовані і використовуються в багатьох господарствах. Розвинута структура зерновиробництва в державі обумовлює наявність на ринку всіх типів споживачів: крупних, середніх та дрібних (малих). Кожен з цих споживачів має свої об’єми сушіння зерна і для цього реально потребує «свою» сушарку, першочергово – певного типу та продуктивності.

Зернові шахтні сушарки – специфічна продукція на ринку технологічного обладнання сушіння зерна. Її особливість обумовлюється тим, що сушарки працюють фактично на заключному етапі з продукцією – зерном, після чого зерно можна якісно зберігати впродовж значного терміну або піддавати переробці. Здатність якісно сушити зерно/насіння багатьох культур з універсальними технологічними особливостями характеризує цілий комплекс функціональних можливостей сушарки.

Але цей «функціональний комплекс» у сушарці не з’являється нізвідки, а базується на не завжди доступних для зовнішнього огляду конструкційних особливостях, термо-корозієстійких марках металу, «схованих всередині конструкції» технологічних потоках теплоагента, надсучасному теплогенераторі, застосовуваному паливі та використаній автоматиці відомої європейської або американської транснаціональної компанії тощо. Саме це й дозволяє оцінюваній сушарці бути попереду від порівнюваних не на один, а на декілька кроків попереду.

Приватне підприємство «ЛУБНИМАШ» (м. Лубни, Полтавська обл.) є відомим в Україні та за її межами виробником шахтних сушарок, має за собою кілька десятків років «шахтно-сушильної» біографії. Його продукція – шахтні зерносушарки серії У13-СШ. Вони призначені для сушіння зерна колосових культур (пшениця, ячмінь, жито, трітікале), гороху, сої, кукурудзи, а також насіння соняшнику та інших олійних культур. Вони виробляються вже не одне десятиліття, але йдуть «в ногу» з кращими світовими зразками сушильного обладнання.

Модельний ряд серії У13-СШ включає 8 сушарок. Спільне, що їх об’єднує, – тип (зернові, шахтні) та конструкційно-технологічна схема. Відмінності між сушарками серії – технічні та технологічні параметри, величина енергозабезпечення, потужність допоміжних агрегатів електроприводу. Продуктивність сушарки, в певній мірі, обумовлюють технічні габарити сушарки. Так, найменша по продуктивності сушарка – У13 СШ-20 має довжину, ширину та висоту (відповідно) 11х3,8 х15,56 м, а найбільша – У13 СШ-100 – вже 13,2х10,29х26,15 м. Відповідно зростає і об’єм шахти сушарок серії – від 43 до 194 м3.

Шахтні проточні зерносушарки серії У13-СШ – це сушильні конструкції з великим діапазоном продуктивності – від 20 до 100 тонн при сушінні зерна пшениці (при зменшенні вологи з 20 до 14%), при сушінні зерна кукурудзи від 28 до 14% – 9,5- 42 т/год. Слід зазначити, що в країнах Західної Європи, США, Канаді та Бразилії найчастіше застосовують шахтні сушарки саме з такою продуктивністю (6-100 т/год).

Безумовно, в повній мірі переконатися в перевазі шахтних зерносушарок серії У13-СШ можна тільки протестувавши їх особисто або подивившись у сусіда. Варто зазначити, що сушарки серії У13-СШ ПП «ЛУБНИМАШ» є одними з базових сушарок України та змонтовані і використовуються в багатьох господарствах. Вони не один десяток років переконливо демонструють свої позитивні особливості не тільки в Україні, а й у далекому зарубіжжі і забезпечують продуктивне, надійне, економічно ефективне сушіння зерна кукурудзи, всіх видів зернових культур, соняшнику, сої та ріпаку.

Окрім шахтних та фермерських сушарок, ПП «ЛУБНИМАШ» відоме як виробник силосів для зберігання  зерна, стрічкових та ланцюгових транспортерів, норій, сепараторів. Якість обладнання підтверджена європейськими сертифікатами й успішним досвідом роботи українських та іноземних агровиробників.


050-308-41-99
www.lubnymash.com