Шановне товариство!
Щиро дякую організаторам сьогоднішнього Дня поля 2019 – керівництву групи компаній «UA Group» та ТД «Соєвий вік», і особисто його керівнику, пану Ушакову Олександру, адже завдяки ним ми маємо змогу ознайомитись з продуктами багатьох компаній-виробників техніки, добрив, насіння с/г культур, засобів захисту рослин та інших новацій аграрних технологій, що вкрай необхідні для успішного ведення аграрного бізнесу.
Адже в умовах, коли в системі АПК відсутні науково-консультаційні центри при обласних, районних департаментах та методично-консультаційних служб системи «Держродючість», лише такі заходи як Дні поля можуть дати необхідні знання, поради, пропозиції і т.п. щодо ведення аграрного бізнесу. Отже, усі новації ми можемо отримати в черговий раз з сьогоднішнього форуму. І ми отримали багато цінної інформації щодо усіх важливих проблем аграрного сектора економіки, що дозволяє розширювати наш кругозір, ознайомлюючись з досягненнями у с/г машинобудуванні, агротехнологіях, селекції в насінництві та виробництві високопродуктивних сортів і гібридів с/г культур.
Кожен з учасників збагатився інформацією з виступів учасників, пояснень менеджерів та друкованих рекламних матеріалів. Почуте і побачене наче і вклалось у голові, але це на перший погляд. А насправді пройде якийсь час і більшість з цього забудеться. Стосовно друкованих матеріалів, то, як кажуть, дай Бог, аби вдалось його перечитати та опрацювати бодай на чверть. І це не тому, що матеріали не цікаві, а тому, що у фермера немає часу ні вдень, ні вночі, бо він у безперервній круговерті проблем (а тут ще одну підкинули — оформляти сертифікати та дозволи на зберігання пального у каністрі). Постає питання, як зробити так, щоб більшість всього цінного матеріалу було використано.
Задаючись цим питанням, ми чотири роки тому вирішили створити друковане видання, яке б допомогло аграріям впроваджувати новації у агропромислове виробництво. Існує багато видань аграрного напрямку – це відомі популярні журнали переважно наукового напрямку з великим об’ємом різноманітної інформації, а також чисто рекламні видання з короткою характеристикою рекламної продукції. Ми вирішили об’єднати рекламу продуктів і наукові матеріали, наблизивши їх до нагальних потреб фермерів, спеціалістів.
Публікація матеріалів провідних українських та іноземних вчених, кваліфікованих фахівців дозволяють глибше з наукової точки зору характеризувати переваги використання тих чи інших продуктів різних компаній, господарств та наукових праць. Однією з головних проблем ми виділяємо збереження родючості ґрунтів в умовах відсутності добрив. Це деструкція після збирання рослинних решток та посів сидеральних культур. Заходи з оздоровлення ґрунту, нові сучасні технології обробітку ґрунту, серії машин та комплексів, їх науковий супровід.
Багато уваги приділяємо впровадженню високопродуктивних і водночас недорогих систем живлення рослин, впровадженню точного землеробства на основі глибокого аналізу ґрунтів, листкових підживлень мікродобривами, стимуляторами та регуляторами росту рослин. Багато уваги приділяємо захисту рослин від хвороб, шкідників та забур’яненості полів.
Автори наших публікацій — відомі вчені України та іноземні фахівці, досвідчені практики, діляться своїми знаннями та рекомендаціями. Ми молоді, але перспективні і амбітні. Наша мета — стати для Вас повсякденним помічником і порадником, щоб Ви відчували нагальну потребу долучитись до нашого видання і знаходити у ньому відповіді на питання, які Вас хвилюють. Для цього щомісячної публікації видання замало, тому ми розміщуємо матеріали у Фейсбук, спілкуємось з фермерами у Вайбері та в телефонному режимі. Таке оперативне спілкування допомагає, з одного боку, надавати конкретну методичну допомогу фермеру, а з іншого, – підібрати найбільш актуальні матеріали для публікації у виданні «AgroOne».
Я запрошую Вас використовувати ці можливості, обмінюватись контактами, допомагаючи один одному, аби успішно вирішувати головну нашу мету — підвищення ефективності роботи, застосовуючи нові технології, машини, якісні добрива, насіння, захист рослин тощо. Тож для тісної співпраці, виписуйте журнал «AgroOne», реєструйтесь у Фейсбук, спілкуйтесь у телефонному режимі та Вайбері.
Дякую організаторам заходу і присутнім за увагу до мого виступу.