XIII з’їзд Аграрної партії України відбувся 17 грудня в Києві, в Національному палаці мистецтв «Україна». На форумі підвели підсумки роботи партійних організацій за останній час, проаналізували ситуацію в регіонах і місцевих громадах, накреслили плани на майбутнє. На минулих виборах в територіальні громади, що відбулись 29 жовтня, незважаючи на величезний тиск адмінресурсу, Аграрна партія посіла третє місце. Від цієї партії обрано 391 депутата. Також депутатські мандати отримали 28 членів партії, які йшли на вибори самовисуванцями. В цілому представництво Аграрної партії в радах ОТГ перевищило 12%.
Голова Аграрної партії України Віталій Скоцик у своїй доповіді зазначив, що українська держава нині потребує стратегічного перезавантаження. Це стало наслідком відсутності стратегії розвитку української держави, яку правлячі еліти так і не виробили за 26 років незалежності. Реальністю стали грабіжницькі тарифи, стрімке зростання цін, тотальна корупція, нищівний податковий тиск, рейдерство. Безправ’я людей і відсутність рівних можливостей для самореалізації провокують масові радикальні настрої. Більшість населення не довіряє владі. Дії Президента України негативно оцінюють майже 80% громадян, Кабінету міністрів – 76%, Верховної Ради – 88%. І це не що інше, як вирок нинішній владі.
Всіляко послаблюється прогресивний малий і середній бізнес. Атака на антикорупційні органи демонструє справжню сутність влади, яка намагається законсервувати в Україні олігархічний режим. Одним з найважливіших завдань, що стоять перед АПУ, є нові перемоги, в тому числі, у майбутньому черговому турі виборів депутатів в ОТГ. А на майбутніх виборах до Верховної Ради аграрії планують отримати не менше 30% депутатських мандатів. Розглядається можливість участі в майбутніх президентських виборах. З’їзд став не просто партійним заходом, а широкої дискусією, в ході якої шляхи виходу держави з нинішньої масштабної кризи обговорили політики, відомі художники, лікарі, письменники, підприємці, священики, юристи, воїни АТО.
Підсумком дискусії стало прийняття резолюції з’їзду, у якій Аграрна партія ставить ряд вимог, що повинні лягти в основу стратегії виходу з кризи. Серед них відновлення демократичних принципів роботи влади і свободи слова, реформа виборчої системи, скасування мажоритарного принципу виборів. Також аграрії вимагають змінити Конституцію, ліквідувавши дуалізм в управлінні державою. В Україні необхідно відпрацювати механізм імпічменту Президента України, створити антикорупційний суд і знищити корупцію, гарантувати захист права власності як основи економіки, провести комплексну земельну реформу, створити умови для ефективного самоврядування громад.
З’їзд затвердив зміни до Статуту партії та її нову Програму, основою якої є нове розуміння місії української держави, яка повинна давати стимули розвитку людини, сім’ї і суспільства в цілому. Також на з’їзді в партію були прийняті 27 нових членів, яким урочисто вручили партійні квитки. Серед них представник Миколаївщини Павло Гасюк.
У Миколаївській області також працює потужна обласна партійна організація Аграрної партії. Її очолює Заслужений працівник сільського господарства України, керівник відомого фермерського господарства «Гарант Агро» Анатолій Гасюк. Він був обраний на керівний партійний пост два місяці тому. Після закінчення з’їзду Анатолій Петрович розповів нашому виданню про роботу Аграрної партії на Миколаївщині.
– В даний час відбувається створення нових і зміцнення вже створених первинних організацій АПУ. Раніше на виборах в об’єднаних територіальних громадах Миколаївщини ми посіли третє місце. І на тих, які мають відбутися, плануємо досягти не меншого успіху. Висуваємо своїх кандидатів в депутати на всіх семи ОТГ, в яких пройдуть вибори. Це Арбузинська, Березанська та Казанківська селищні, а також сільські – Володимирська (висуваємо кандидатів від Казанківської районної організації АПУ), Прибузька (від Доманівської районної організації АПУ), Широківська (від Снігурівської районної організації АПУ), Радсадівська (від Миколаївської районної організації АПУ). Всього у виборах братимуть участь 107 наших кандидатів. За них і закликаю голосувати виборців.
Миколаївщина, в більшості своїй, область сільськогосподарського виробництва. Але на аграрному секторі «тримаються» і представники «суміжного» бізнесу – переробники, виробники товарів, перевізники, зернотрейдери, торгові мережі та т.п. Всі вони, так чи інакше, пов’язані з тими, хто працює на землі, вирощує врожай. І, якщо, скажімо, земля ця почне безконтрольно продаватися, і буде куплена іноземними компаніями, то постраждають далеко не тільки аграрії, залишаться без роботи тисячі людей інших професій. І тому, наприклад, не допустити бездумний розпродаж землі – завдання далеко не тільки працівників сільського господарства. У свої ряди приймаємо всіх, кому небайдужа доля аграрного сектора, кому близькі наші ідеали, наше бачення виходу з кризи. Як і керівництво АПУ, в Миколаївській обласній організації Аграрної партії вважають, що настав вирішальний момент, коли українська держава повинна повернути довіру народу і отримати від нього імпульс для розвитку на основі нової філософії держави, заснованої на повному перезавантаженні політичної системи і державних інститутів. Тільки так Україна зможе увійти в коло розвинених цивілізованих держав і забезпечити гідне майбутнє багатьом поколінням своїх громадян.
Руслан ПІДГОРНИЙ