Аналізатор GrainSense розроблений у Фінляндії в 2018 році. По суті являє собою портативну зернову експрес-лабораторію, здатну менш ніж за 1 хвилину виміряти не тільки вологість, але і вміст білка, олійність і загальний вміст вуглеводів в зернах пшениці, ячменю та ріпаку, вівсі, житі, кукурудзі та сої.
При використанні GrainSense у вас зникає залежність і прив’язка до лабораторії (хімічному методу досліджень), оскільки для вимірювання якості GrainSense не потрібна ні розетка, ні громіздкий комплект обладнання, який споживає багато енергії, а також посуд, меблі, висококваліфікований персонал лабораторії тощо.
GrainSense – вологомір, масломір, аналізатор протеїну і вуглеводів.
Досліджувані продукти: пшениця, ячмінь, ріпак, овес, жито, кукурудза, соя.
Для вимірювання GrainSense використовує технологію інфрачервоної спектрометрії, фактично вимірюючи інтенсивність світла, що проходить через зерна на заданих довжинах хвиль, і накладаючи ці дані на заздалегідь відомі калібрування продуктів. Ця технологія застосовується в сфері АПК вже більше 30 років, постійно покращувалася і допрацьовувалася на лабораторних експрес-аналізаторах. GrainSense взяли готову технологію і поставили перед собою мету – зробити вимір якості більш доступним і простим для фермерів.
Аналіз за допомогою GrainSense відбувається швидко, прямо на місці. Включив прилад, вибрав культуру, засипав 1 мірну ложку (60-80) зерен і отримав результат на дисплеї. Оскільки дані передаються на ваш смартфон, а після завантажуються в Інтернет для надійного зберігання, аналіз накопичених вимірів можна зробити пізніше, зручно розташувавшись у кріслі за комп’ютером або лежачи на дивані зі смартфоном у руках.
Миттєвий вимір якісних характеристик і зберігання інформації у хмарі – тепер все це доступно фермерам і агрономам України за доступною ціною. Приймайте правильні рішення на основі реальних даних.
Вплив на якісні характеристики зерна
Погода грає ключову роль як на етапі дозрівання зернових культур, так і при визначенні часу збору врожаю. Навіть один дощовий день може надати значну зміну показника вологості в зібраному зерні. При вмісті вологи більше 14% зерно зберігати неможливо, і необхідно його доробляти – вентилювати, сушити, перевертати. Але це вимагає серйозних витрат енергії, що включається до витрат сільгосппідприємства і знижує його чистий прибуток.
Підвищена вологість зерна впливає буквально на всі фізичні, механічні та органолептичні властивості:
- твердість, плотність та натуру;
- якість клейковини;
- зерно може проростати;
- цвіль і мікроорганізми здатні активно розвиватися у вологій масі і швидко знищити партію зерна або перевести його у знижений клас;
- самозігрівання може привести до швидкого підвищення температури, зниження вмісту білка, псування всієї партії і навіть виникнення пожежі.
Щоб знизити ці ризики, ключове значення має періодичне вимірювання вологості зерна ще до збирання врожаю, а так само постійний контроль протягом усього терміну зберігання.
Причому мова йде не тільки про показники вмісту вологи на окремих полях, зерно на яких може відрізнятися по вологості, а отже вимагати різного часу збору врожаю, так і про вимірювання якості через кожні 2-3 метри для оптимізації закладки азотних добрив з метою підвищення загальної кількості білка продукту.
Приклад 1: Два поля через різний ландшафт (низина або навпаки) розташовані так, що на одному з них після дощу волога зберігається значно довше. Відповідно фермерам або агрономам необхідно відбирати проби і робити десятки вимірювань, щоб зрозуміти, яка динаміка зміни вологості в часі. Якщо поля розташовані на відстані в десятки кілометрів від населених пунктів, або від місця, де роблять аналізи, виникає проблема логістики при доставці образців зерна, що призводить до додаткових витрат і затримок, крім самого дорогого лабораторного аналізу.
Пример 2: Солодовий пивоварний ячмінь. Залежно від цифр початкової вологості, своєчасність прийняття рішення про термічне сушіння безпосередньо визначає інтенсивність подальшого проростання і якість виробленого пива.
Приклад 3: Вимірювання якості партії вантажу на складі або в автомобілі дає можливість фермеру відразу ж визначити – чи використовувати зерно для продажу з метою подальшого виробництва хліба (реалізувати за максимальною ціною як 1-2-й клас), або відправити на корм худобі в якості фуражного (більш дешеве, з меншим вмістом білка).
GrainSense дає можливість
- Ефективно планувати свій дохід цілком ще до збирання.
- Сортувати зерно з різних полів в залежності від його вологості, вмісту протеїну і олійності.
- Не витрачати час і гроші на лабораторний аналіз якості зерна.
- Швидко і без посередників дізнатися вартість зерна прямо у полі.
- Оптимізувати поживний раціон тварин, не перегодовуючи їх дорогими культурами з високим вмістом білка.
- Змішувати або розділяти партії зерна з різних полів за їх якістю.
Наскільки точно працює GrainSense
Оскільки аналізатор відкалібрований згідно стандартних зразків не тільки Європи, а й України, показники якості яких підтверджені у сертифікованих лабораторіях і мають найвищу з доступних у світі атестацій, ви можете бути впевнені, що на достовірність цифр на дисплеї можна покластися.
У доповнення до цього, разом з аналізатором GrainSense ви отримуєте стандартні зразки з сертифікатами якості від компанії «УКРАГРОТЕСТ», і можете самостійно переконатися в точності і повторюваності результатів вимірів.
Постачанням і обслуговуванням аналізаторів GrainSense займається компанія ПП «ТЕХНОТЕСТ ПЛЮС», яка з 1998 року виробляє і постачає обладнання у зернові лабораторії і має колосальний досвід роботи у сфері АПК та контролю якості зерна.
Відбір проби
Для отримання точного показника з партії зерна з автомобіля, при зберіганні в купі на складі, важливо здійснювати правильний відбір проби за допомогою спеціально призначених пристроїв – пробовідбірників зерна.
Для відбору з купи/автомобіля/рукавів – пробовідбірники зерна алюмінієві «ПЗК» довжиною від 1 до 3 метрів.
Для відбору з мішків/біг-бегів – пробовідбірники зерна мішечні з нержавійки «БСС» довжиною від 60 до 80 см.
Вимірювання температури зерна
Термоштанги «DT-20» з алюмінію/нержавіючої сталі/вуглепластика довжиною 2 або 3 метри.
Розумний вологомір зерна C-PRO від Supertech Agroline (Данія)
Новинка від компанії Supertech Agroline. Портативний аналізатор вологості зерна з можливістю підключення до смартфону для відкриття додаткових функцій. Крім вологості відображається і температура вимірюваного зразка, що особливо актуально після сушки!
Синхронізується зі смартфоном: продукт, показник вологи зразка, температура зразка, місце розташування вимірювання (на Google картах), час вимірювання, фотографія зразка, замітки.
Список калібровок вологоміра C-PRO включає 37 продуктів. Додані продукти переробки і готова продукція – макуха і шрот соєвий, соняшниковий, ріпаковий, корми.
www.grainanalyzer.com.ua
www.technotest.com.ua
(096) 0000-737, (097) 0000-737
(073) 0000-737, (093) 0000-737