Торгова марка «CИЛЬНЕ НАСІННЯ»

6 Жовтня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №71

Статьи Агротехнологии Торгова марка «CИЛЬНЕ НАСІННЯ»
CИЛЬНЕ НАСІННЯ

Всесвітня організація інтелектуальної власності (м. Мадрид) зареєструвала нашу торгову марку «СИЛЬНЫЕ СЕМЕНА» (свідоцтво 304353 від 25.08.2021, власник: Фадєєв Леонід Васильович [UA]).

Крім України ця торгова марка реєструється ще в семи країнах Європи і Азії. Багато хто задає питання: «А що ж це таке – СИЛЬНЕ НАСІННЯ?»

Використовую факт реєстрації торгової марки як привід, щоб дати відповідь на це питання і показати суть «Щадної пофракційної технології виробництва СИЛЬНОГО НАСІННЯ».

CИЛЬНОГО НАСІННЯ
Причини несхожості насіння, %

П’ять відмінних ознак CИЛЬНОГО НАСІННЯ ™

  1. Насіння без макро- і мікротравм

У книзі «Зерно не можна бити, воно – основа життя людини» показано різницю при висіві цілих і травмованих насінин, розвитку рослин і їх продуктивності.

На прикладі пшениці, два порівняння крупного і дрібного насіння по відносній масі зародка і кількості зародкових корінців.

На графіку зображено відсоток несхожого насіння  пшениці в залежності від різних причин:

■ травмоване насіння;

■ пошкоджене шкідниками;

■ сухість ґрунту.

Великий відсоток несхожості припадає на одну з причин – травмоване насіння. Основа впроваджуваної нами технології підготовки насіння – відсутність машин і вузлів, що травмують зерно!

  1. Крупне насіння

На прикладі пшениці, порівняння крупного і дрібного насіння по відносній масі зародка і кількості зародкових корінців. Ще один приклад – соняшник.

  1. Насіння відкаліброване по виповненності

Таке калібрування виконується на розроблених нами решетах нової геометрії, на яких насінина «приречена» повернутися і «примірятися» до щілинного отвору решета найменшим (з трьох) розмірів – товщиною. По суті, це калібрування за кількістю поживних речовин у сім’янці.

Це надзвичайно важлива ознака, оскільки все щупле насіння видаляється на перших же решетах у процесі калібрування. Особливо це важливо при великій різниці розмірів товщини і ширини сім’янки (соняшник, кукурудза, сочевиця, льон та ін.). Розроблене нами обладнання дозволяє робити такі решета розміром починаючи від 0,1 мм і з кроком 0,1 мм до 30 мм.

Калібрування насіння виконується за один прийом при русі його через розсіви ОКМФ (очищально-калібрувальна машина Фадєєва), на яких встановлені решета необхідного калібру (точність щілинного отвору по ширині +/ – 0,04 мм).

При комплектації насіннєвих заводів обов’язковою складовою є необхідний комплект решіт для всіх культур, що вирощуються замовником. Ефективність очищення і калібрування зерна на таких решетах підтверджується тим, що сьогодні вони встановлюються на різні типи очищувальних машин, що випускаються такими країнами як Німеччина, Франція, Данія, Швейцарія, Туреччина, Південна Корея та ін. У зв’язку з таким попитом ми поставили виробництво наших решіт в Європі.

CИЛЬНОГО НАСІННЯ
Решето Фадєєва
  1. Важке насіння
CИЛЬНОГО НАСІННЯ
Комплект решіт Фадєєва для будь-яких культур

Основна відмінна ознака насіння – щільність, саме її рослина формує в першу чергу. У зернових колосових таке насіння в середині колоса, у кукурудзи – в середині качана. Мало того що вони більші, вони ще й щільніші.

Технологія так само ефективна і для дрібного насіння. Наприклад, розглянемо випадок, коли один з фермерів привіз нам насіння гірчиці, готове до сівби, очищене і пропущене через фотосепаратор.

При всій передбачуваній однаковості насіння, його відмінність за розміром і по щільності виявилась суттєвою.

Важке насіння гірчиці I і II фракції дало прибавку до врожаю 300 кг/га у порівнянні з контролем.

Такого насіння в партії виявилося 72%. Різниця в щільності насіння дуже незначна, але для продуктивності – дуже важлива. А якщо поділ насіння по щільності виконується на пневмовібростолі, де насіння «зважується» висхідним потоком повітря, то для виділення більш важкого насіння воно повинно бути однакове за розміром і за формою. Ось чому пофракційність в технології виробництва СИЛЬНОГО НАСІННЯ ™ – обов’язкова!

Наводимо ще один приклад. Фермер виконав очистку і калібрування насіння на обладнанні

ПВСФ-3 (пневмовібростіл Фадєєва)

нашого виробництва, але сепарацію насіння по щільності робив у двократному повторенні на аеросепараторі. Отримав непогане насіння. Саме «непогане», але не СИЛЬНЕ. І партію цього готового до сівби насіння він надіслав нам для того, щоб упевнитися в можливості відібрати з цього посівного матеріалу насіння більш продуктивне, тобто СИЛЬНЕ НАСІННЯ.

Маса 1000 шт. насіння ячменю, підготовленого до посіву, після аеросепаратора становила 50 г. Відомо, що на сьогоднішній день строго розділяти насіння по щільності (масі 1000 шт.) крім пневмовібростола жодна машина не може. Так воно і вийшло.

Зрозуміло, що насіння фракції з масою 1000 шт. 52,8 г виявляється продуктивніше за інше. Насіння з масою 1000 шт. 49,6 г можна розглядати як резерв, а з масою 1000 шт. 47,65 г і 44,16 г – взагалі висівати не варто!

  1. Насіння, оброблене перед посівом

Насіння перед посівом, крім традиційних засобів захисту, необхідно обробляти ще й мікробними або мікорізними препаратами. За умови, що обробка насіння проводиться на нетравмуючому обладнанні. Наприклад, на ПНФ-5.

Саме така технологія виділення СИЛЬНОГО НАСІННЯ ™ з посівного матеріалу дає значну надбавку до врожаю.

Леонід Фадєєв,
кандидат технічних наук


м. Харків, вул. Букова, 36
email: fadeevagro@ukr.net
+38 098-836-27-41
+38 050 157-57-40
+38 050 556-69-22
+38 066 212-57-01

ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: