Мовою суахілі «Мзурі» означає «добре». Таке ім’я носить і ґрунтообробно-посівна техніка MZURI Pro-Till, що вдосконалила технологію смугового землеробства. За порівняно короткий час вона завоювала прихильників по всьому світу. Не виняток і українські аграрії. Сільгоспвиробники з 18 областей, котрі вже мають практичний досвід роботи з MZURI Pro-Till, зібралися 9 грудня 2021 року на Черкащині, щоби провести продуктивний день у колі однодумців і привітати MZURI з 5-річчям офіційного представництва в Україні.
З 2016 року цей європейський бренд на українських теренах репрезентує B.T.A. Group, що об’єднує кілька напрямів діяльності – продаж техніки, її сервіс та реалізацію запчастин. Власник та амбасадор бренду – доктор с.-г. наук і фермер у 5-му поколінні Марек Ружняк – розповів про свій шлях у пошуках ідеальної технології землеробства, про знайомство з конструктором сівалки MZURI Мартіном Лоле, про власний досвід застосування технології та її сьогодення – з впровадженням кліматично ефективних рішень, зокрема MZURI Pro-Till, для кожної культури.
Зміна клімату вимагає більш ефективних та екологічних систем землеробства, тож до техніки MZURI зростає інтерес з боку українського агросектора. «Ми бачимо перспективу розвитку MZURI Pro-Till на національному рівні. Ця технологія повністю відповідає задекларованому ЄС Зеленому курсу (Green Deal), тож, на моє переконання, її застосування на конкретному полі й у конкретному господарстві – це лише питання часу», – підкреслив керівник B.T.A. Group Олександр Ярошенко. Він підкреслив, що MZURI поєднує найсучасніші інженерні розробки й знання про довкілля. Сучасні посівні комплекси ще більше адаптовані до роботи, зокрема, на важких українських ґрунтах.
Головний інженер заводу MZURI Міхал Копидловський розповів про конструктивні вдосконалення, яких за 5 років зазнала ця техніка. У нових моделях, зокрема, зміцнена рама шасі й рама висіву, посилена потужність турбіни. У найновіших – збільшена місткість бункера й удосконалена гідравлічна система. Крім того, машини оснастили системою автоматичного мащення рухомих елементів. Сучасні агрегати мають кольорові монітори й нові датчики висіву насіння. Модуль управління посівним комплексом дає змогу під’єднати його до системи ISOBUS, а замість радара агрегат комплектується модулем GPS. «Інженери й конструктори MZURI і надалі удосконалюватимуть машину в тісному партнерстві з практиками», – запевнив головний інженер заводу.
Про досвід успішного керування ґрунтово-кліматичними ризиками на Вінниччині розповів заступник директора Bartsos Group, доктор біологічних наук Іван Кривенко. Технологія дала змогу суттєво поліпшити параметри родючості ґрунту: «На полях, де працювали агрегати MZURI, ріст, розвиток і формування всіх структурних елементів врожаю відбувалися без зупинки, з найменшими стресовими витратами енергії рослин на всі перепади в живленні».
Навіть у сухому грудкуватому ґрунті агрегат створює ідеальне середовище для максимального розкриття потенціалу кожної насінини, що підтверджено дослідженнями. Утім, як переконаний Іван Кривенко, основна перевага технології не тільки і не стільки в кількості, як у сталості результату. Надалі спіраль сприятливих змін у властивостях, структурі й родючості ґрунту, запущену технологією MZURI Pro-Till, аналізуватимуть спільно з Вінницькою філією Інституту охорони ґрунтів, Інститутом кормів та Інститутом фізіології рослин.
Важливим здобутком MZURI є участь українських господарств, що працюють за вдосконаленою смуговою технологією, у пілотній програмі з декарбонізації, запровадженої однією з компаній-постачальників. Загалом, фахівці B.T.A. Group переконані: життєпис MZURI в Україні формує кожен, хто працює з цією технологією.
Команда «AgroOne» щиро привітала B.T.A. Group з 5-ю річницею бренду MZURI в Україні та вручила Олександру Ярошенко художньо виконану обкладинку журналу з його зображенням. Широкий та плідний обмін думками й успішним досвідом, чудова атмосфера свята зробили цей форум передових агровиробників справжньою подією в житті аграрної України.
І ми пишаємося своєю тісною співпрацею з B.T.A. Group та брендом MZURI, адже вони у своїй повсякденній діяльності відкривають нові перспективи та рухають український агросектор вперед. Реальні інновації стали тепер доступними практично кожному господарству по всій Україні – і вони приносять зримий урожай. Нових горизонтів та досягнень!