Sunward-Ukraine: мистецтво бути першими!

5 Березня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №64

Статьи Лидер Месяца Sunward-Ukraine: мистецтво бути першими!
Sunward-Ukraine

В Україні можна порахувати буквально на пальцях компанії, які ведуть безперервну успішну виробничу діяльність з початку епохи Незалежності. Це безпосередньо стосується компанії Sunward-Ukraine, менеджменту якої вдалося створити ефективне виробництво у непростому 1992 році і планомірно його розвивати включно до наших днів. Сьогодні Sunward-Ukraine посідає провідні позиції в сегменті безкаркасних ангарів та зерносховищ, впевнено конкуруючи на ринку України як з вітчизняними, так і зарубіжними виробниками.

– Заснування нашого підприємства – це перш за все заслуга Андрія Євгеновича Малиновського, котрий очолював завод за радянських часів і вже тоді активно цікавився світовими досягненнями у сфері виробництва металевих конструкцій і спорудження будівель. Ще наприкінці 80-х років минулого століття Андрій Євгенович побував у США, де звернув увагу на те, що американські фермери для зберігання зерна і сільгосптехніки використовують прості, зручні та недорогі безкаркасні ангари. Він зацікавився виробництвом цього нового виду продукції і після тривалих перемовин до Дніпропетровська завезли необхідне обладнання та технологію виробництва. Вже на початку 1990-х років було розпочато випуск перших ангарів, – розповідає директор Sunward-Ukraine Валерій Дрюк.

Sunward-Ukraine
Директор Sunward-Ukraine Валерій Дрюк

З самого початку виробничий колектив підприємства, розташованого у місті Дніпро, дотримувався безпрограшної і логічної стратегії роботи. Адже виробництво ангарів за перевіреними в умовах різних регіонів Північної Америки проектів, виконане з ретельним дотриманням відповідних техумов та на американському устаткуванні, гарантувало якість виготовленої продукції. Тим більш, що виробництво у Дніпрі було розпочато не на порожньому місці, а на потужній технологічній і кадровій базі, яку зберегли до сьогодні, паралельно розвиваючи виробництво.

– У всі часи саме якість роботи була нашим головним козирем. Ви пам’ятаєте, якими складними для аграрного сектору України були 90-ті роки минулого століття, коли розпадалися і трансформувалися колгоспи, започатковувалися нові фермерські господарства. Хоча у агровиробників часто не було коштів, однак на нашу продукцію завжди існував попит, оскільки клієнт отримував гарантовано якісне рішення для виконання різних завдань. Це і зерносховища, і овочесховища, і склади для зберігання міндобрив, і ангари для техніки. Ми нічого не вигадували і не намагалися заощадити на якості – просто дотримувалися високих початкових стандартів нашого виробництва, – пояснює Валерій Дрюк.

На початку 2000-х років аграрний сектор України почав розвиватися особливо стрімкими темпами. У сільському господарстві активно впроваджувалися нові технології, почала зростати врожайність сільгоспкультур, а з ними – посилюватися вимоги до інфраструктурного забезпечення агрокомпаній.

– Вже тоді чимало фермерів зрозуміли, що отримати високий валовий врожай – це лише половина справи. Не менш важливо правильно з ним повестися після збирання – очистити, підсушити і мати змогу певний час притримати у господарстві. Якщо у вас є де зберігати зерно хоча б впродовж трьох-чотирьох місяців після жнив, ви вже «на коні», оскільки не мусите поспішати збутися його з рук… Маєте змогу перевести дух, подумати, обрати покупця, поторгуватися щодо ціни продажу або ж прийняти рішення поки що нічого не продавати. Тобто, у вас є можливість для маневру. Саме тому серед наших клієнтів з кожним роком зростає частка невеликих фермерських господарств, – розповідає директор Sunward-Ukraine.

Дійсно, як особливо красномовно демонструє нинішній сезон, продаж вирощеного зерна «з-під комбайна» і реалізація його у зимовий чи весняний період року – це дві дуже великі різниці. Мова йде про сотні доларів різниці на кожній тонні збіжжя, і про істотне підвищення рентабельності вирощування сільгоспкультур буквально на рівному місці.

Sunward-Ukraine

Втім, не зовсім «на рівному місці». Адже спочатку потрібно потурбуватися про інфраструктуру господарства і створити умови для нормального зберігання хоча б кількох сотень, а ще краще – кількох тисяч тонн зерна.

У зв’язку з цим пригадується наша розмова з керівником відносно невеликого господарства на Черкащині, який з гордістю вказав на новенький самохідний обприскувач. Мовляв, знаєте звідки у нас взявся: збудували сховище, притримали до березня кукурудзу і на різницю в ціні придбали ось це диво техніки!

До речі, і такі обприскувачі, а також сівалки, трактори і комбайни в зимовий період краще зберігати не на усіх вітрах і снігах, а у тих таки ангарах чи хоча б під навісами. Це істотно продовжує термін їх безпроблемної експлуатації і, як заведено казати, здешевлює вартість володіння технікою. Чимало клієнтів Sunward-Ukraine використовують ангари універсальним способом: до січня місяця тримають у них зерно, а після його продажу – заганяють туди техніку до весни.

– Звісно, що теоретично найкращим рішенням для зберігання великих обсягів зерна є спорудження сучасних високотехнологічних зерносховищ з металевими силосами. Проте це дуже дорога інвестиція, яку можуть собі дозволити великі заможні агрокомпанії. До того ж, таке рішення підходить далеко не для всіх. Наприклад, для вже згадуваних невеликих господарств, площею до 1000-1500 гектарів це просто недоцільно з економічної та організаційної точки зору.

Sunward-Ukraine

Більш розумним рішенням в такому разі, безумовно, є спорудження добротного металевого безкаркасного ангару. Таким способом можна зберігати сотні і тисячі тонн збіжжя аж до періоду найвищих цін на зерно у квітні-травні, вклавши помірні інвестиції, – зазначає Валерій Дрюк.

Саме такі рішення обирають сьогодні чимало фермерів, проте перед початком їх реалізації у них виникають очевидні побоювання. Адже вітчизняний ринок устаткування та послуг і досі не можна назвати стабільним. За спорудження об’єктів інфраструктури незрідка беруться компанії-одноденки, котрі головним інструментом конкуренції вбачають… демпінг.

– Знаєте, у цій виробничій сфері, як і в багатьох інших, існують речі, на яких просто не можна заощаджувати: ані в плані технічних вимог, визначених законодавством, ані в плані звичайного здорового глузду.

Ми часто беремо участь у тендерах, і трапляється так, що їх виграють компанії, які пропонують неправдоподібно низьку вартість реалізації проекту. Я раніше не міг зрозуміти: як це їм вдається, адже ми самі безліч разів усе прораховували і бачили, що дешевше ну в принципі не можна, інакше нова конструкція автоматично буде аварійно небезпечною. Як згодом з’ясувалося, секрети такої «оптимізації» дуже прості: заощадити на якості та товщині металу, на оцинкуванні, на кріпленнях, коротше кажучи, збудувати «солом’яну хатку», як у казці про трьох поросят. А тоді ми чуємо про те, що там завалився ангар, чи там… Це неприпустимо в принципі і ми ніколи б собі не дозволили заради заробітку пропонувати клієнтові очевидно нестійку будівлю, – наголошує директор Sunward-Ukraine.

Сьогодні для виготовлення металоконструкцій Sunward-Ukraine, використовується винятково якісний метал, найчастіше словацького виробництва. Причому обов’язково – з товщиною оцинкування, котра відповідає суворим світовим стандартам.

Sunward-Ukraine

Завдяки цьому, а також суворому дотриманню американських стандартів виробництва, усі споруди компанії з Дніпра не завдають клопотів своїм власникам і ефективно виконують свої функції.

– За роки своєї роботи ми вже реалізували понад 1000 проектів різного ступеню складності. Це і ангари для зберігання сільгосппродукції, різноманітні склади і приміщення для техніки. Якщо говорити власне про зерносховища, то ці об’єкти можуть мати різні розміри. Так, одним з найпопулярніших варіантів є безкаркасний ангар 30х15, який вміщує до 1000 тонн зерна – істотно більше, аніж схожі типові об’єкти на ринку.

Це досягається завдяки підвищеній жорсткості бортів конструкції, що дає змогу не просто зберігати зерно насипом на підлозі, а громадити його вздовж бортів на висоту до 2 метрів, – пояснює керівник Sunward-Ukraine.

Звісна річ, що перевірена конструкція, яка цілковито відповідає міжнародним стандартам, ніколи не підведе і володіє посиленим запасом міцності. Тим більш, що типовість конструкції дає змогу обійтися без тривалого створення і затвердження проекту, базуючись на наявних техумовах.

– За звичайних умов, якщо у нас є в наявності метал, спорудження безкаркасного ангару займає від 10 до 14 днів. Впродовж багатьох років роботи ми напрацювали величезний досвід і сформували постійний високопрофесійний колектив. Нам не потрібно десь шукати чи наймати працівників, оскільки на підприємстві трудиться «обойма» справжніх професіоналів, багато з яких працює по 15-20 років поспіль, – розповідає Валерій Дрюк.

На завершення нашої розмови директор Sunward-Ukraine радить вітчизняним фермерам переконатися у перевагах самостійного зберігання вирощеного врожаю та запрошує до взаємовигідної співпраці. Адже у такі сезони, як нинішній, інвестиції у безкаркасний ангар для зберігання зерна окуповуються буквально відразу ж.

– Також, з цього року ми з партнерами впроваджуємо технологію холодного оцинкування металлу Zinga Metall, що дає змогу відновлювати вже існуюче покриття, яке піддалося корозії протягом експлуатації, або наносити його на непокритий метал для збільшення строку експлуатації конструкцій.

Так що всі замовники можуть звертатися для відновлення або вдосконалення антикорозійного покриття своїх металевих конструкцій.


м. Дніпро
+38 097 121 20 20
+38 050 366 20 20
info@sunward-ukraine.com
www.sunward-ukraine.com