Препарати та поради для врожайності сої

6 Лютого 2019 г. опубликовано в газете: Агро1 №37

Статьи Агротехнологии Препарати та поради для врожайності сої
сої

У процесі спілкування з багатьма фермерами можна виділити три найпопулярніші технології по вирощуванню сої, які відрізняються між собою, в першу чергу, обробкою грунту та використанням чи не використанням мінеральних добрив.


За способом обробітку грунту можна виділити три способи:

– Посів «по нулю», в основному в двохпільній сівозміні соя-кукурудза.

– Дисковка.

– Оранка – глибоке рифлення.

За основним підживленням:

– Без використання мінеральних добрив (також спостерігається в основному в двохпільній сівозміні соя-кукурудза).

– Внесення сульфату амонію, або сульфату магнію по листку через обприскувач (приблизно 100 кг/га).

– Комплексне підживлення у процесі вегетації перед посівом, або разом (приблизно 100 кг/га).

Якщо розглядати технології по системі захисту, то у всіх вони приблизно однакові за діючою речовиною. Різняться вони лише тим, що дехто використовує генерики, а дехто користується оригінальними препаратами.

За нашими спостереженнями, мікродобрива у технології по сої використовує менше 50% опитаних фермерів. В основному це молібден у фазі 2-6 справжніх листків та бор у фазі цвітіння.

На нашу думку, існує декілька основних факторів, які впливають на врожайність сої:

1) Якісне насіння.

2) Якісні бактерії.

3) Терміни виконання всіх технологічних операцій.

4) Кількість опадів та температурний режим у процесі вегетації.

5) Мінімальна кількість стресових факторів у процесі вегетації.

Реально фермер може впливати на перші 4 пункти. Звичайно, що на якісному насінні і бактеріях економити не варто, а потрібно купувати якісне насіння у перевірених постачальників. Стосовно терміну виконання всіх технологічних операцій, то для того, щоб оптимізувати процес і вчасно виконувати всі процеси, все-таки краще дотримуватись принципу «менше, але вчасно». Тобто сіяти менші площі, щоб легше було забезпечити дотриманння технологічних умов.

Щодо стресів, то тут можна виділити три основних види:

– Стрес від різкої зміни погоди.

– Гербіцидний стрес.

– Стрес, який рослина переживає в процесі цвітіння, внаслідок якого відбувається абортація нижніх стручків.

В цих ситуаціях може допомогти тільки листкове підживлення.

Для зняття стресу від погодних умов та гербіцидного стресу рекомендуємо вносити препарат Текамін Макс 1-2 л/га. Текамін Макс застосовується у процесі вегетації для активізації зростання і розвитку культури, відновлення рослин після стресових ситуацій. Текамін Макс не тільки поєднується з іншими важливими компонентами листової підгодівлі, посилюючи їх дію, а й доповнює поживні суміші необхідними для рослин амінокислотами, забезпечує в рослині транспорт мінеральних поживних речовин.

Соя – це така культура, яка цвіте нерівномірно і в той час, коли нижні стручки вже дозрівають, верхні яруси тільки починають цвісти. І в цей період у культури відбувається процес абортації нижніх стручків, оскільки всі сили вона віддає на верхні стручки. Для того щоб цей процес не відбувався, рекомендуємо в технологію включати препарат Текнокель Аміно Са. До його складу входять: СаО – 10%, вільні L-амінокислоти – 6% і В – 0,2%. Текнокель Аміно Са містить крім кальцію ще й бор, який дозволяє рослині краще засвоїти основний елемент. Кальцій сприяє поліпшенню якості плодів, впливає на дозрівання, знижує ймовірність розтріскування насіння бобових культур.

В цей період рослині дуже необхідні кальцій і бор, які зменшують виділення у культури гормону, який відповідає за старіння, таким чином можемо мінімізувати процес відкидання нижніх стручків.

Лінійка препаратів Агрітекно Фертілізантес налічує дуже багато препаратів для різних культур. Для сої ми ще рекомендуємо препарат Фертігрейн Фоліар, склад якого: загальний вміст амінокислот – 10.0%, вільні L-амінокислоти – 8.0%, загальний вміст азоту (N) – 5.0%, загальний вміст органічних матеріалів – 40.0%, цинк (Zn) – 0.75%, марганець (Mn) – 0.50%, бор (B) – 0.10%, залізо (Fe) – 0.10%, мідь (Cu) – 0.10%, молібден (Mo) – 0.02%, кобальт (Co) – 0.01%.

Фертігрейн Фоліар:

– Покращує вегетативний розвиток.

– Збільшує коефіцієнт продуктивного кущіння.

– Збільшує стійкість і здатність до відновлення після стресів.

– Нейтралізує негативну дію гербіцидів на культуру.

– Підвищує ефективність гербіцидних і фунгіцидних обробок.

– Підвищує кількість і якість врожаю.

Фертігрейн Фоліар пришвидшує процес обміну речовин, який так необхідний у процесі вегетації рослини, і таким чином зебезпечує високі показники кількості і якості врожаю.


ТОВ «Торговий Дім Лемберг»
(067) 477-13-13
(067) 201-51-47