
Розпочався новий рік і розпочалися ремонтні роботи на елеваторах. Як правило, самим «болючим» місцем на елеваторі є самопливне обладнання, якщо воно працює без поліуретанового футерування. Таке обладнання швидко зношується, вимагає постійного ремонту, аж поки ви його не зафутеруєте поліуретаном. Завдяки поліуретану експлуатаційний строк обладнання збільшиться в рази, але й зерно буде збережене від травмування та бою. У цьому дописі ми хотіли би нагадати вам про методи поліуретанового футерування самопливного обладнання, розроблені фахівцями НВП «Форполімер».
Поліуретанове футерування вкладками в труби, сектори, перехідні патрубки. Такий метод є зручним для футерування стандартизованого обладнання. У цьому методі футерування дуже важливе значення має правильне встановлення вкладок та правильний монтаж самопливного обладнання.
Поліуретанове футерування методом гарячої адгезії – такий метод рекомендується для особливо навантажених дільниць. Поліуретан щільно прилягає до металевої поверхні обладнання і повністю повторює його внутрішню форму, закриває гострі кути та виступи, що запобігає травмуванню зерна.
Футерування обладнання листовим поліуретаном. Цей метод успішно використовується елеватористами для проведення ремонтних робіт. Ми звертаємо вашу увагу на те, що при такому методі футерування краще використовувати армовані листи. Армування дозволяє уникнути дії теплового лінійного розширення, і, як наслідок, подовження листів. Для армування використовуються такі матеріали: металева просічно-витяжна сітка, технічна тканина та металеві листи товщ. 1,0 мм. На наш погляд, кращим матеріалом для армування є технічна тканина та металевий лист.
Нещодавно фахівцями ТОВ «НВП «Форполімер» для портової інфраструктури був розроблений новий метод футерування. Це футерування самопливного обладнання поліуретановими вкладками, армованими металом. Таке футерування доцільно використовувати в портах з інтенсивною перевалкою зернових. Футерування армованими вкладками об’єднало в собі відразу два методи – футерування поліуретановими вкладками та футерування гарячою адгезією і взяло все найкраще від цих методів:
- Зручний і швидкий монтаж та зручна заміна у випадку зношення обладнання;
- Надійне та нормоване покриття поліуретанового шару.
Поліуретанове відновлення зношеного самопливного обладнання. Наше підприємство виконує ремонт зношеного самопливного обладнання з подальшим його футеруванням поліуретаном. Це обладнання «отримує шанс на друге життя» і слугує ще не один рік на елеваторі, а ви економите кошти.
Та який би ви метод футерування не обрали, висновок один – футеровка потрібна. Її якість залежить від трьох складових – це якість матеріалу, правильно підібраний метод футерування та правильно виконаний монтаж обладнання і тоді поліуретанова футеровка буде слугувати довго та приносити вам прибутки. Якщо у вас залишились питання, телефонуйте, ми залюбки на них відповімо.
З повагою, Лариса Ткаченко, комерційний директор
Тел: +380 66-045-9888, +380 98-793-93-15
www.forpolimer.com.ua
www.futerovka.com.ua