Особливості використання гербіцидів на соняшнику при застосуванні різних технологій

5 Березня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №62

Статьи Агротехнологии Особливості використання гербіцидів на соняшнику при застосуванні різних технологій
соняшнику

На даний час є три технології вирощування:
Clearfield
Sumo
Класична

На погляд ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» використання ґрунтових гербіцидів при будь-якій технології є обов’язковою складовою. Найважливішим плюсом при цьому є те, що це дає змогу не пригнічувати розвиток соняшника на початкових етапах його розвитку (коли він найбільш уразливий) страховими гербіцидами, і дає можливість вносити страхові гербіциди на більш пізньому етапі – десь в середньому при 6-ти парах справжніх листків у соняшника.

Таким чином, вже сам соняшник буде пригнічувати бур’яни, якщо і буде їх нова хвиля. Ба більше, як раз у фазі 6-ти справжніх листків соняшника до його коренів кріпиться вовчок, і ми маємо можливість при використанні технології Clearfield більш ефективно використати гербіциди імідозалінової групи. Звертаємо Вашу увагу, що при правильному використанні ґрунтових гербіцидів найчастіше страхові гербіциди вже і не потрібні. За нашими багаторічними дослідами прибавка урожаю при використанні ґрунтових гербіцидів досягає 30%.

Найефективніше – це внесення бакової суміші ґрунтових гербіцидів з наступними діючими речовинами: 1. Метало хлор (або пропізохлор чи ацетохлор) + 2. Прометрин (або тербутилазін чи флурохлорідон).

На нашу думку, краще це робити після посіву до сходів соняшника з нормою води 200-300 л/га, і краще вночі. Ще одним фактором, який дозволяє очистити поле від бур’янів (особливо від багаторічних) є внесення гліфосату, який можна використовувати замість передпосівної культивації (якщо поле вирівняне), або додавати у бакову суміш з ґрунтовими гербіцидами – тоді передпосівну культивацію потрібно робити за 7-10 днів до посіву, щоб встигли до внесення відрости багаторічні бур’яни.

Технологія Clearfield

На жаль, серед виробників поширена думка, що гербіциди імідозалінової групи мають післядію на зернові. Але ж з нашого досвіду, якщо використовувати оригінальні препарати: Євро-Лайтнінг, Євро-Лайтнінг+ або Каптора, розклад яких у ґрунті в 2 рази швидше, ніж у генеричних препаратів, і сіяти потім озимі з азотними добривами у нормі 100 кг/га – післядія гербіцидів зводиться нанівець.

У портфоліо ТОВ «АФ НПП АГРОМИР» є два гібриди, придатні до вирощування по цій технології:

– Потужний Беркана, який навіть у найнесприятливих умовах зможе забезпечити середньостатистичну урожайність.

– Пластичний Торук, який добре відгукується на всі агротехнічні прийоми і додаткові вкладення у вирощування.

Технологія Sumo

Найдешевша і найпоширеніша технологія серед сільгоспвиробників. Недоліками є те, що спектр дії трибенурон-метилу обмежений, і на багато бур’янів не діє. Під цю технологію ми пропонуємо новий гібрид Анна+, який витримує до 50 грам Гранстару на 1 га

Класична технологія.

Останнім часом з’явився ряд хімічних страхових препаратів, які дозволяють сміливо використовувати цю технологію: Геліантекс, Челендж, Сальса.

Під цю технологію ми маємо на реалізацію два гібрида одеської селекції: 1. Віват під інтенсивні технології. 2. Сучасник – під низьковитратні технології з підвищеною стійкістю до зниження агрофону. І два нових гібрида власної селекції, внесених до Державного реєстру придатних до поширення в Україні на 2021 рік: Фурор і Презент, інтенсивного типу, які мають надзвичайно високий потенціал урожайності. Головною відмінністю між цими гібридами є те, що Фурор більш стійкий до нових рас вовчку, посухи і спеки, а Презент найбільш урожайний і з рекордним вмістом олії (54%) серед усіх гібридів в Україні.

І на додаток підкреслюємо, що будь-який страховий гербіцид пригнічує культурну рослину і знижує урожайність, особливо в несприятливі роки. Тому не забувайте про агротехнічні прийоми боротьби з бур’янами.

Гібрид Особливості Вартість за 1 посівну одиницю (за 1 т)
економ стандарт екстра
Презент new стійкий до кореневих гнилей 500
(80 000 – 1 т)
1600
(160 000 – 1 т)
2000
(160 000 – 1 т)
Фурор new найвищий потенціал урожайності 500
(80 000 – 1 т)
1400
(160 000 – 1 т)
1800
(160 000 – 1 т)
Віват стійкий до нових рас вовчка, інтенсивного типу
Сучасник для низьковитратних технологій вирощування
Торук new пластичний, технологія Clearfield 600 1400 1800
Беркана new потужний, технологія Clearfield
Анна+ технологія Sumo, витримує 50 г/га Гранстара 1800 1800
Мир сорт олійного напряму 300
(50 000 – 1 т)
80 000 – 1 т

 


ТОВ «АФ НПП АГРОМИР»
Сайти: agromir-ua.com • agromir-im.zakupka.com
Телефони: 050 401-95-04; 067 531-02-67