Очевидне – неймовірне

30 Грудня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №72

Статьи Агротехнологии Очевидне – неймовірне
часник

«О сколько нам открытий чудных
готовит просвещенья дух.
И опыт – сын ошибок трудных,
и гений – парадоксов друг…»
А. С. Пушкин

Гадаю, всім відомі фрази: «Все унікальне і дивовижне знаходиться навколо нас…» або: «Всі відповіді на головні питання лежать на поверхні…».

Ось щось подібне трапилося і зі мною, коли, пройшовши 15-річний курс самостійного вирощування часнику, спостерігаючи та аналізуючи результати і, в першу чергу, враховуючи економіку, прийшло відкриття – просте за змістом, але унікальне за своєю суттю. Зараз я вже говорю про новітню технологію вирощування часникової продукції і, прошу відмітити, не часнику, а всієї часникової продукції! Суть цієї технології у самому процесі вирощування: Висаджуємо один раз, а збираємо три роки підряд!

Нісенітниця, – одразу скажуть скептики! Можливо для їхнього рівня знань та досвіду у цій сфері вони по-своєму мають рацію…. Але ж практика показує зворотне! І не просто практика, а вже 5-річна робота з відточення всіх нюансів цієї унікальної та високо­ефективної технології. В основу цієї методики лягли економіка та фізіологічні особливості часнику. А що ж у ньому такого особливого? Це те, чого немає в жодній зерновій, технічній чи овочевій культурі. Ця особливість полягає в пролонгації (тобто продовженні) вегетації до 3-х років.

часникСпробую пояснити. Посадивши восени або навесні повітряну цибулину часнику, влітку ми отримуємо однозубку, з якої далі виросте головка зі стрілкою або більша однозубка. Так от суть цієї методики заключається в слідуючому: яку повітряну цибулину садити та якою нормою, в який рік та в якій кількості збирати, а що залишати на дорощування або на майбутній врожай. Якщо, наприклад, не встигли прибрати пшеницю, вона просто вся обсиплеться і врожай буде втрачено, а тут навпаки – врожай примножиться!

Зараз запущено процес патентування цієї моєї технології, і я зможу публічно розкрити всі її нюанси та секрети, коли патент буде вже на руках. Можу лише додати, що ця технологія може застосовуватися як на поливних, так і на землях, що не зрошуються.

Зараз ми з вами живемо у золоту еру для часникового бізнесу:

– у всьому світі значно збільшилося саме споживання часнику та всієї часникової продукції (вже є навіть часникова зубна паста);

– українські переробники значно збільшили свої потужності з переробки часнику та вже конкурують між собою на внутрішньому ринку за купівлю сировини;

– в Україні практично відсутній ліцензійний посадковий матеріал часнику;

– потреба в українському часнику торгових мереж сьогодні б’є усі багаторічні рекорди;

– і як результат всього цього – стабільно високі ціни на всю часникову продукцію (включаючи якісний посадковий матеріал).

Тому вирощувати сьогодні лише товарний часник, м’яко кажучи, просто нерозумно! Тим паче, що собівартість вирощування такого часнику зашкалює за всі розумні межі економічної ефективності виробництва. При використанні моєї технології товарний часник звичайно буде присутній як один з видів часникової продукції, але він вам дістанеться в рази дешевше (у тому числі і як насіннєвий). А повітряна цибулина, як завжди, зіграє свою головну і незамінну роль як вихідна і стерильна форма посадкового матеріалу.

Завжди потрібно аналізувати, як ви ведете свій аграрний бізнес.
І ніколи не пізно осягати нове.

З повагою,
Сергій Вікторович Паращенко,
автор сорту часнику «ІРЕН»


(099) 356-11-37
chistiyproduct063@gmail.com
www.organicpro.com.ua