Новий погляд на пневматичні сівалки LEMKEN

2 Квітня 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №53

Статьи Техника Новий погляд на пневматичні сівалки LEMKEN
Пшениця

На українському ринку компанія LEMKEN пропонує свої сівалки, які працюють за умов традиційного та мінімального обробітку ґрунту. Повний спектр посівної техніки цього виробника досить широкий і налічує десятки моделей та модифікацій з різноманітними базовими параметрами – шириною захвату, об’ємом бункера, можливістю одночасного внесення мінеральних добрив тощо. Для ґрунтово-кліматичних та організаційно-господарських умов України більше за інші підходять Compact-Solitair 9, Solitair 12, Solitair 25, Solitair 9 та Saphir 8. Зараз ми розглянемо дві найпопулярніші пневматичні сівалки у портфоліо виробника.

Solitair 9

Вдалим доповненням технічного парку як малих, так і середніх сільськогосподарських підприємств є Solitair 9. Це пневматична сівалка, яка може бути як навісною, з жорсткою чи складуваною рамою, так і напівнавісною, або ж причіпною з шириною захвату від 3 до 6 метрів зі складуваним висівним брусом.

Напівнавісна версія Solitair 9 призначена для навішування на вісь п’яти ґрунтообробних агрегатів: ротаційна борона Zirkon, компактний стерньовий культиватор Kristall, дискові борони Rubin та Heliodor, а також передпосівна комбінація System-Kompactor. При цьому зберігається можливість використовувати їх окремо від сівалки. При наявності елементів навіски, або ж тягового дишла з віссю, сівалку можна також агрегатувати окремо від ґрунтообробних машин. Навісні моделі Solitair 9 комбінуються з боронами Zirkon та Heliodor.

В залежності від комплектації навісні сівалки Solitair 9 можуть комплектуватися бункерами для насіння об’ємом від 1100 до 1850 літрів, а причіпні та напівнавісні – 2300 літрів. Бункер має зручне розташування центра ваги, а також великий та зручний завантажувальний люк, завдяки чому час завантаження посівного матеріалу скорочується до мінімуму.

При роботі сівалок Solitair 9 подача посівного матеріалу від бункера до висіваючих робочих органів відбувається за допомогою стиснутого повітря. Гідравлічний привід вентилятора регулюється безступінчасто, і постійно забезпечує достатній потік повітря для переміщення насіння. Потрібна швидкість обертання досягається навіть при мінімальних обертах двигуна трактора. Цим досягається рівномірне дозування та точна сівба.

Для висіву насіння різних розмірів використовуються висівні котушки, які складаються з 6 сегментів, що дозволяє встановити будь-яку норму висіву. Рівномірність потоку насіння забезпечується можливістю регулювання об’єму посівмату та обертами вентилятора. В залежності від ширини захвату сівалка може мати від 2 до 4 дозувальних пристроїв. Кожен апарат можна окремо механічно вмикати та вимикати (опційно можливе електронне управління з термінала), що дозволяє реалізувати посекційне управління з невеликими перекриттями.

У Solitair 9 привід висівного валу здійснюється електродвигуном з електронним керуванням кількості обертів. Після одного пробного висіву бортовий комп’ютер показує оператору оптимальні межі швидкості для встановленої норми висіву та попереджує про відхилення від рекомендованої швидкості. Встановлену норму висіву від 1,5 до 500 кг можна в будь-який час відкоригувати, система сама підлаштує подачу насіння та оберти вентилятора.

Розподільники посівного матеріалу знаходяться поза місткістю з насінням, над направляючою сошника. Для точного дозування шланги, якими подається посівний матеріал, виготовлені якомога коротшими та рівними за довжиною. Шланги мають постійний кут нахилу, що унеможливлює забивання посівного матеріалу. Біля розподільників знаходяться електроклапани управління технологічною колією, які можуть вимикати до 4 пар рядів, насіння з яких повертається в бункер.

Як і на всіх інших сівалках LEMKEN, сошники є дводисковими та поодиноко закріплені на паралелограмній навісці, що дозволяє незалежно проводити регулювання тиску та глибини висіву. На сошник досягається максимальний тиск прибл. 45 кг. Саме дводисковий сошник з щільними підшипниками, що не потребують обслуговування, гарантує роботу без забивання навіть на полях з великою кількість пожнивних решток. Сошник оснащується як внутрішнім, так і зовнішнім чистиком. При замовленні сівалки обирають міжряддя, яке буває 12,5 або ж 15 см.

Позаду висівного диска монтується притискний гумовий ролик, який відповідає за дотримання сошником встановленої глибини. Окрім того це мале коліщатко ущільнює ґрунт над насіниною, що гарантує оптимальний доступ вологи, рівномірне формування кореневої системи, а в результаті – дружні сходи. Міжряддя залишаються неущільненими, що зменшує ризик замулювання чи вплив ерозії. Оптимальне формування посівного ложа досягається при використанні трапецієвидного прикочувального котка на попередньому ґрунтообробному знарядді.

Для кращого закриття насіння у важких ґрунтових умовах позаду висівного бруса можна встановити S-подібний дворядний штригель. Шляхом регулювання тиску та кута атаки можна досягти різної інтенсивності роботи. В якості недорогої альтернативи в екстремальних ґрунтових умовах можна використовувати одинарний штригель. Він одночасно обробляє 2 ряди з насінням та просто регулюється по глибині.

Управління сівалкою відбувається з термінала Solitronic з кольоровим дисплеєм та простим і інтуїтивним меню. Завдяки наявному роз’єму CAN-Bus та подальшому дообладнанню сівалкою можна керувати за допомогою термінала ISOBUS. Це універсальне обладнання дає можливість повніше розкрити всі електронні опції агрегату, такі як: контроль

розподільників чи технологічної колії, управління маркерами сліду чи секціями. Можливість використання DGPS відкриває нові можливості для Solitronic.

Серед багатьох опцій, які не тільки спрощують роботу, а й економлять ресурси, є датчик рівня насіння в бункері, досходовий маркер, система контролю технологічної колії, розподільників чи насіннєпроводів.

Solitair 12

Широкозахватні сівалки рядкової сівби Solitair 12 доцільно застосовувати для сівби зернових, зернобобових культур та ріпаку у середніх та великих за розміром господарствах, які застосовують економічну та точну посівну техніку для традиційної та мінімальної технологій ґрунтообробки. Сівалки Solitair 12 виготовляються з робочою шириною захвату 8,0; 10,0 та 12,0 метрів.

Solitair 12 з внесенням добрив

Незалежно від ширини захвату сівалки Solitair 12 комплектуються бункером для насіння об’ємом 5800 літрів. Він широкий та плаский, з низьким центром ваги та має широку горловину для завантаження.

Більшість механізмів та опцій взято з меншої сівалки Solitair 9, проте, зважаючи на свої розміри, Solitair 12 має свої особливості. Так, сошниковий брус розділений на 2 частини. За копіювання поверхні, що дуже важливо, особливо при такій ширині захвату, відповідає інноваційна гідравлічна система. Її новизна в тому, що сошниковий брус оснащений чотирма взаємопоєднаними гідроциліндрами, які завдяки зміні тиску забезпечують правильне копіювання рельєфу. Притискання сошників та робоча глибина регулюються за допомогою гідравліки.

Сівалка не комбінується з жодним з ґрунтообробних агрегатів. Сошниковий брус складається так же само, як і штанги обприскувача, і транспортується також паралельно напрямку руху. Для гарантування високої міцності основної рами її профіль має перетин 160х160 мм. Сівалка обладнана широкопрофільними колесами, що дає можливість мати повну споряджену масу не більше 8,5 т. При переїздах агрегат залишається керованим за допомогою пневматичної чи гідравлічної системи гальм, що пропонується на вибір.

З 2018 року на ринок України Solitair 12 постачаються у модифікації K D, тобто з можливістю вносити мінеральні добрива одночасно з посівом. У такому виконанні великий бункер розділений на 2 частини у співвідношенні 60/40, добрива дозуються окремими котушками і подаються по одному трубопроводу з насінням до сошника. Таким чином, насінини отримують стартові добрива у безпосередній доступності.


"lemken"
ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: