Нова ідеологія сушіння

17 Серпня 2024 г. опубликовано в газете: AgroOne серпень 2024

Статьи Решение Нова ідеологія сушіння

 

Сушіння зерна – процес, який може звести нанівець усі зусилля аграрія протягом року і, як бачимо, може його озолотити. Компанія Greco Group у двотижневий термін проведе монтаж обладнання для сушіння вашого зерна на відновлюваному паливі та надасть сервіс!

– Отже, ви переобладнуєте газові сушарки на твердопаливні, встановлюючи теплогенератори?

– Так, і займаємося тільки цим уже 10 років. Об’єктів у нас дуже багато: TESSLAGRO UP – 14 об’єктів, «Агротрейд» – 2 об’єкти, 16 об’єктів у одеситів, «Сігнет», у «Галс Агро» – чотири з чотирьох (у них чотири сушарки й чотири наших теплогенератори). Повністю переобладнався «Укрпромінвест-Агро» 2022 року. Коли ставить теплогенератор великий клієнт, він переважно ставить перший та останній, йому вистачає.

– Проте, знаю, і середні компанії користуються вашим обладнанням, от «Рост Агро» два теплогенератори поставили ваших…

– Так, вони сім років тому з нами працювали, одними з перших.

– А з того часу конструкція змінилася?

– Тотально. Останні версії, які поставив, наприклад, «Укрпромінвест-Агро», повністю відрізняються від попередників. ТД «Насіння» зараз замінює старе обладнання на наш новий продукт – у цьому немає нічого дивного або унікального. От у ґрунтообробному обладнанні, наприклад, ви можете замінити застарілий культиватор на нову модель того самого виробника, більш прогресивну та ефективну.

– Що собою являє ваш теплогенератор? Наскільки він інноваційний?

– В уяві багатьох клієнтів теплогенератор – це багато персоналу, брудні процеси, чорні люди, завантаження… Ми – за автоматизовані системи, які не потребують додаткового персоналу. Наша система була продумана під елеватори, де дуже обмежений простір встановлення, де немає можливості додаткового будівництва або механізмів.

– Більшість елеваторів саме такі.

– Авжеж. Тому в нас – малогабаритна високоефективна енергетична система високої потужності (до 20 МВт), яка працює на пелеті, щепі, зернових або інших сипких матеріалах. Вона під’єднується до практично будь-яких типів сушарок. Отже, додаткового персоналу не потрібно, й у нас є клієнти, які за сьогоднішньої ціни газу заощадили на одній тонні шість доларів при сушінні нашим теплогенератором. Багато це чи мало? Дуже багато, адже і трейдери не набагато більше заробляють на тонні. З пропан-бутаном взагалі нема чого рахувати. З дизельним пальним – є в нас практика з клієнтами зі Львівської області, які рахували, що порівняно з теплогенератором у них різниця сушіння тонни становила 1080 грн. Теплогенератори також різні – є з витратою 2 кг палива на один тонно-процент кукурудзи, а є такі, що потребують 11 кг.

Ми за економію. Газ, або пропан-бутан, завжди залишається резервним, ми його не відключаємо.

Коли клієнт починає працювати з нашим обладнанням, він так із ним і працює, але з персоналу знімається бюрократичний тягар узгодження лімітів витрачання газу. Це важливо. Оскільки вгадати в травні, яка буде врожайність, яка буде волога і коли почнуть молотити, – майже нереально. За наявності нашого теплогенератора на елеваторах це питання знімається.

– Якщо теплогенератори різної потужності, яка між ними відмінність? Змінюється тільки масштаб чи принципово конструкція?

– У нас є три основних типи теплогенераторів і багато різних комплектацій. Є теплогенератори прямої дії, є система з напівтеплообмінником, є з теплообмінником. Клієнт обирає за своїми потребами. Кожен із типів має свої переваги й недоліки. Теплогенератор не прямого нагріву, а комбінованого, з напівтеплообмінником – найвисокопродуктивніша серія, їх обирають 95% споживачів. І для фермерського теплогенератора на 3 МВт, і для найпотужнішого (20 МВт) є дві комплектації: стандарт і преміумплюс. Остання – це найсучасніше обладнання, такі теплогенератори мають систему дистанційного контролю. Якщо в агрохолдингу кілька елеваторів у різних регіонах, з офісу відповідальні можуть відстежувати абсолютно всю роботу: і зерносушарки, й персоналу, що дуже важливо. Кожні чотири місяці щось додається, відбувається модернізація.

Іван Корженко, засновник і генеральний директор вінницької Greco Group

– Хто є автором конструкції теплогенератора?

– Це наша власна розробка, у нас власний конструкторський відділ, але конструкція постійно вдосконалюється. Він невіддільний від сервісу. Модернізація конструкцій і моделі відбувається завдяки тому, що ми постійно обслуговуємо наші теплогенератори. Наприклад, в агрохолдингу «Зелена долина» один елеватор і всі сушарки – на наших теплогенераторах, які ми встановили та обслуговуємо з 2007 року. Це не щорічне ТО, а термінове. Ми підключаємося тоді, коли щось виходить із ладу. Це бачить конструкторський відділ і пропрацьовує, вдосконалює, змінює. З 2022 року ми почали поставки в Молдавію, встановили потужний об’єкт на румунсько-молдавському кордоні. Зараз йдуть переговори про поставки до Румунії, вже на першому об’єкті ми провели модернізацію відповідно до європейських вимог, але загалом я Європу як ринок для нас не розглядаю – там немає таких обсягів культур для сушіння, як в Україні.

– Який принцип роботи вашого теплогенератора?

– Це повністю автоматизована система. Стоїть бункер – мінімум на добове завантаження, щоб постійно не тримати навантажувач. Тому бункер місткістю палива від доби до тижня. Тим часом навантажувач займається своїми справами на елеваторі. Виставляється потрібна температура, й автоматика її підтримує. Кількість матеріалу збільшується або зменшується, відповідно до характеристик процесу. Матеріал надходить у паливну камеру, нагрівається напівтеплообмінник, й атмосферне повітря знімає температуру та подає його до шахти сушарки. При цьому нам не потрібен окремий оператор або помічник, кількість персоналу на елеваторі не змінюється. Якщо на одній зміні потрібно три людини, так і залишиться.

Ми інтегруємо обладнання до автоматики сушарки, елеватор бачить наш генератор як газовий пальник. Це виключає майже повністю людський фактор.

Автоматика зернової сушарки керує генератором як пальником. На елеваторах критично важливі вибухонебезпечність і пожежонебезпечність. У нас всі поверхні холодні. Це дуже важливо при монтажах у приміщеннях із малою площею, де немає місця для санітарних зон, – холодні поверхні дають абсолютну безпеку. Є надійний захист від людського фактора – програмними засобами встановлено блокування, які не дають змоги оператору проявити зайву ініціативу. Не обов’язково зупиняти обладнання на очистку! Існують види обладнання, які потребують добової зупинки на очистку і додаткового персоналу для цих операцій. Наше обладнання може працювати без зупинки 20–30 діб, і лише потім йде очищення. З нашого досвіду на кукурудзі треба проводити очищення раз на 5–6 днів і синхронізувати його з очищенням сушарки. Для ідеальної роботи зернові сушарки чистять у період від трьох до шести днів, тоді все працює як треба. На соняшнику сушарки очищають через одну-три доби. Проблеми з пожежною небезпекою виникають, коли на підприємстві женуть темп і не дотримуються регламенту очищення сушарок. А зернова сушарка – це потенційне джерело небезпеки: як газова, так і пропанова. З цим не можна шуткувати.


КОМПАНІЯ «ГРЕКО ГРУП»
м. Вінниця, вул. Гонти, 35 М
38 (098) 888 58 48
greco.com.ua