Підприємство «Аеромех» відновило роботу і представила у Ганновері власну унікальну продукцію.
Не буде перебільшенням сказати, що компанія «Аеромех» входить до золотого фонду вітчизняної промисловості. Адже конструкція сепараторів «САД» дійсно не має аналогів у світі, так само як і неперевершена якість їхньої роботи. Не дивно, що за продукцією «Аеромех» постійно стоять черги покупців із багатьох країн Європи та світу.
Виробництво, опалене великою війною
Водночас, останнє десятиліття доля, розташованого попервах у Луганську унікального підприємства, складалася непросто. Через російське вторгнення колективу «Аеромех» довелося вже двічі переселятися: спочатку у 2014 році – до Кремінної, що на Луганщині, а вже у 2022 році – шукати місця для відновлення виробництва вже у центральній Україні…
- Ми до останнього не хотіли вірити, що розпочнеться повномасштабна війна. До тодішньої лінії розмежування від нашого заводу було лише 80 кілометрів. Нам вдалося створити у Кремінній виробничі потужності, площею понад 8000 квадратних метрів. Новеньке обладнання, професійний колектив із понад 70 чоловік – ми розвивалися та планували втілювати нові, ще більш досконалі проекти, – згадує власниця та комерційний директор компанії «Аеромех» Ірина Чорнобай.
Однак трапилося те, що трапилося – о 4.30 ранку наші співрозмовники почули не дуже далекі вибухи і зрозуміли, що розпочалася повномасштабна війна.
- В перші тижні бойових дій ми сподівалися, що ворог не зайде настільки далеко, проте швидко усвідомили, що це, ймовірно, надовго. Довелося зайнятися терміновим переїздом, хоча, щиро кажучи, можливості забрати бодай частину обладнання у нас не було. Все, що ми змогли захопити: невеликий мікроавтобус із ручним інструментом та деякими іншими дрібничками. Все інше зосталося на окупованій території. Складно було вмовити евакуюватися разом із нами і членів колективу із сім’ями. Люди до останнього не хотіли переїздити і спочатку на евакуацію погодилася лише одна родина, – розповідає Ірина Чорнобай.
Загартовані викликами часу
Однак пані Ірина разом із чоловіком та колегами змогла вивезти із зони бойових дій головне – унікальні технології та розробки «Аеромех».
- Ми знали, що для відновлення заводу можемо вибрати фактично будь-яку країну Європи. До нас відразу почали надходити запрошення із Австрії, Польщі, Румунії, інших країн. Мовляв, переїжджайте, ми все організуємо і почнете працювати. Але ми українська компанія, тому навіть не думали про перенесення виробництва за кордон, – наголошує генеральний директор компанії «Аеромех».
Відразу після переїзду у квітні 2022 року розпочався терміновий пошук нового місця для заводу. На оголошення «Аеромех» відгукнулися чимало власників занедбаних приміщень, проте знайти щось пристойне і за адекватну ціну для розміщення виробництва було складно.
- Люди «заломлювали» несусвітні ціни за фактично зруйновані будівлі – якісь закинуті ферми, цехи тощо. Зрештою, нам вдалося домовитися про тимчасове розташування в одному із сіл Черкащини, а згодом нам пішла назустріч влада містечка Ватутіне на Черкащині, де власне ми і створили нове підприємство. До нас приїхала більша частина людей, котрі працювали в Кремінній, ми все вичистили, потроху замовляли нове обладнання і наразі маємо вже понад 1000 квадратних метрів цехів на новому місці. Отримали завдяки гранду нові великі станки і створили ефективний повний цикл виробництва, – розповідає Ірина Чорнобай.
Унікальні технології в дії
Повторимося, що найбільш цінність компанії «Аеромех» – це її люди та унікальні розробки, започатковані ще батьком пані Ірини – Володимиром Сухіним. Принцип роботи сепараторів САД ґрунтується на простому і водночас геніальному рішенні – зерно завантажується у приймальний бункер, де піддається дії струменевого генератора. Турбулентні потоки повітря просівають буквально кожну зернину, чітко розподіляючи її на окремі фракції – зерно найвищої якості, фуражне зерно та відходи.
Водночас сепаратори САД мають надзвичайно надійну та просту в користуванні конструкцію. Тому не дивно, що склад цього обладнання в компанії завжди порожній – за ним стоїть черга, бо продукція «Аеромех» постачається до майже 70 країн світу. Цікаво, що особливо цікавляться сепараторами САД виробники органічної продукції із усього світу. Адже вони не використовують хімічних протруйників для обробки посівного матеріалу. Єдиний вихід із ситуації в такому разі – виділити найкраще, по-справжньому сильне зерно із потужною енергією росту. І якраз сепаратори САД дають змогу це зробити гарантовано якісно!
Втім, не лише органічні компанії, адже фермери усього світу переконуються в тому, що саме від початку сильне і здорове зерно є основою майбутнього врожаю та стійкості рослин до стресових чинників. Тим більш це важливо для вітчизняних аграріїв, які, на жаль, не мають сьогодні достатньо коштів для повноцінного мінерального живлення та хімічного захисту посівів. Тому вирішального значення для якісного стартового розвитку рослин набуває те, що закладене у самій насінині.
Нові покращені рішення для аграріїв
Нам надзвичайно приємно було побачити на звичному місці стенд компанії «Аеромех» у Ганновері. Подумати лишень: скільки всього пережити, втратити налагоджене виробництво, фактично все обладнання і не просто відродити завод, а ще й поїхати через півтора року на «Агрітехніку», аби вчергове вразити світову аграрну спільноту!
- Попри все, нам вдалося не просто представити свою традиційну продукцію, але й запропонувати потенційним клієнтам деякі покращені новинки. Це скажімо, так званий сепаратор «два в одному» – із додатковим решетом та норією, аби можна було відразу подавати потік зерна у потрібне місце. Зверху решітний стан, скальператор попереднього очищення. Це наш вже перевірений зерновий сепаратор із покращеною конструкцією САД-5 з циклоном, продуктивністю 5 тонн зерна за 1 годину. Відповідно, ця конструкція забезпечує безперебійний відбір найсильнішого насіння, котра гарантовано забезпечить високу врожайність посівів та стійкість рослин, – розповідає пані Ірина.
Ми із цікавістю спостерігаємо за роботою цієї конструкції, яка має декілька виходів для різних фракцій зерна. Так, із одного виходу виходить винятково сильне насіння із потужною енергією проростання та великим запасом поживних речовин. Із іншого – нижчої якості, яке втім, чудово підходить, наприклад, для годівлі худоби. А от із крайнього виходу сиплються різноманітні смітні домішки, хворе і пошкоджене зерно тощо. Жодного головного болю для фермера – засипав зерно в сепаратор з-під комбайна та будеш упевнений, що матимеш і гарантовано якісний посівний матеріал, і товарне зерно відмінної якості, і фураж, та й сміття позбудешся.
- Маємо також зовсім невеликий сепаратор САД-1, котрий зручно використовувати тим людям, які обробляють зовсім невеликі площі. Він зручний, недорогий та забезпечує необхідну продуктивність роботи для невеликих фермерських господарств, – пояснює Ірина Чорнобай.
Зазначимо, що наразі на стенді «Аеромех» можна побачити передусім невеликі моделі сепараторів САД. Але заводу замовляються зерноочисні аеродинамічні комплекси, потужністю і на 100, і на 150 тонн зерна на годину – справжні гіганти, які демонструють незмінну виняткову точність та надійність роботи. Так само як і скальператори, потужністю до 30 тонн, високопродуктивні норії та інше обладнання «Аеромех».
Також варто звернути увагу і на таку новинку як лузальна машина для таких культур як соняшник чи інші, котрі мають тверду оболонку. Власне, якщо вести мову більш поглиблено, то у «Аеромеха» новацій ніколи не бракувало. На даний час компанія має до 60 запатентованих рішень. Найсвіжіше досягнення у цьому плані – міжнародний патент на принцип роботи сепараторів САД, вище якого патентів просто не існує. Аби його отримати, довелося провадити копітку роботу впродовж п’яти років!
Втім, мабуть, найкращим визнанням для компанії «Аеромех» є беззаперечна довіра з боку тисяч фермерів, багаторічна надійна і точна робота обладнання компанії по всьому світі. Тому побажаймо колективу «Аеромех» всілякого процвітання на новому місці та водночас повернення виробництва у Кремінній під українським прапором!