Мобільні насіннєві заводи – рішення проблем насінництва на місці!

29 Травня 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №55

Статьи Техника Мобільні насіннєві заводи – рішення проблем насінництва на місці!
насіннєві

Чим більше інформації надходить щодо глобального карантину, тим більшу достовірність отримує твердження – світ після цієї напасті зміниться.

Основа змін – посилення соціальної та економічної автономності. Насамперед у двох напрямках – охорони здоров’я і продовольчої безпеки. Необхідні зміни в охороні здоров’я нехай доводять медичні фахівці. А ось що стосується продовольчої безпеки, то про яку безпеку аграрної країни може йти мова, якщо близько 80% насіння поставляється з-за кордону!

Порівняно швидке і невитратне рішення проблеми насінництва – мобільні насіннєві заводи.

Незважаючи на компактність мобільного заводу, на ньому повністю виконується щадна пофракційна технологія виробництва сильного насіння.

А саме:

■ всі норії тихохідні, такі, що не травмують насіння;

■ відбирається з посівного матеріалу виключно велике насіння;

■ насіння калібрується за розміром і за формою, тобто відбирається виконане насіння;

■ з великого відкаліброваного насіння на пневмовібростолі виділяється найважче;

■ виконується передпосівна обробка насіння як препаратами захисного призначення,

так і інокулянтами.

Цей мобільний комплекс є не тестовим прототипом, а вже повноцінно працюючим мінізаводом (замовник ТОВ «Агріко Груп»).

У вересні 2019 року він був запущений і перевірений у дії. За ощадною пофракційною «Технологією виробництва сильного насіння Фадєєва» було успішно підготовлене насіння озимої пшениці в кількості 500 тонн у Луганській області; 150 тонн – у Чернігівській області, також у Житомирській області на ньому готувалося насіння чорної квасолі.

насіннєві

Технологія процесу підготовки посівного матеріалу на мобільному комплексі нічим не відрізняється від стаціонарних насіннєвих заводів, компоновка обладнання на причепі була оптимально адаптована під габарити причепа фури. Для обслуговування цього комплексу обов’язково потрібен автонавантажувач для транспортування вихідного і підготовленого матеріалу.

Вихідний матеріал поступає до приймального бункера, далі за допомогою норії НФ-10 висотою 6,7 м зерно подається через стрічковий транспортер на вертикальну калібрувальну лінію, яка складається з 3-х ОКМФ-4 (очищувально-калібрувальна машина Фадєєва).

На першому калібраторі ми відбираємо велике сміття за допомогою решіт або сит Фадєєва в залежності від виду зернової культури; сміття, що зійшло, відправляється в біг-бег «велике сміття».

Все, що пройшло через сито/решето на калібраторі, потрапляє на другий калібратор, тут ми відбираємо «велику фракцію» – схід із сита/решета, прохід з другого калібратора потрапляє на третій калібратор, де проходить відділення «дрібної фракції» від «дрібного сміття».

«Велику фракцію» за допомогою норії НФ-10 висотою 4,1 м подаємо на ПВСФ-3 (пневмовібростіл Фадєєва) для сепарації за питомою вагою, важке насіння «важка фракція» відправляється на ПСФ-5 (машина для протруювання насіння), де на поверхню насіння наноситься плівкоутворювальний склад з додаванням органічних, мінеральних фунгіцидів, інсектицидів, стимуляторів росту, мікроелементів і фарбувального складу; «легка фракція» з ПВСФ-5 подається в окремий біг-бег.

насіннєві

Потенціал і перспектива даного комплексу без всяких перебільшень колосальні, ТОВ «Завод «Фадєєв Агро» робить ставку на такі проекти, оскільки вони вкрай необхідні для розвитку агропромислового комплексу України!

ФАДЄЄВ Л. В.,
кандидат технічних наук,
директор ТОВ «Завод «Фадєєв Агро»