Поміж двох менших, але не менш ефективних, дискових борін Heliodor 9 та Rubin 10, розробкою конструкторів компанії LEMKEN у сегменті важких дискових борін є Rubin 12. Основне, але далеко не останнє завдання даного агрегату – це стерньовий чи основний обробіток полів з великою часткою пожнивних решток (наприклад, кукурудза) або ж глибоке дискування до 20 см. Два ряди зубчастих напівсферичних дисків діаметром 736 мм дають змогу з високою інтенсивністю подрібнювати та змішувати рослинні рештки з ґрунтом. Кожен з дисків окремо закріплений та стійці спеціальної форми, яка має надійний пружинний захист. Форма стійки та її позиція відносно диска унеможливлюють забивання ані рослинними рештками, ані ґрунтом чи камінням.
Характерною особливістю є симетричне розміщення дисків, що сприяє більш стійкому ходу агрегату. При цьому перший ряд дисків направляє масу назовні, а другий – навпаки – збирає до центру. Ця система є унікальною і найефективніше протидіє боковому зносу агрегату, тобто борона не виляє за трактором навіть при русі на високих швидкостях, що зменшує перекриття на суміжних проходах та збільшує продуктивність.
Диски встановлені під кутом 20° до поверхні ґрунту та під кутом 16° до напрямку руху, що дозволяє рівномірно оброблювати поверхню ґрунту на глибину від 7 см, яка, до речі, у причіпних машин регулюється гідравлічно та відповідно відображається індикатором на рамі і встановлена в базовій комплектації, коли як у навісного агрегату – це опція. Відстань між дисками становить 17 см, а відстань між балками рами по ходу машини дорівнює 120 см (база) або 155 см (опція для напівнавісних агрегатів).
Борона укомплектована двома рядами штригелів: перший – відбійний – знаходиться між двома рядами дисків і окрім функції перемішування, сповільнює потік маси та направляє її до низу другого ряду дисків. Другий – заспокоюючий або вирівнюючий – осаджує масу та за допомогою направляючих лопаток покращує її рівномірність перед тим, як по ній пройдуться котки. Ефективність роботи штригелів можна налаштувати, опустивши їх чи піднявши відносно горизонту.
В арсеналі оснащення може бути до 12 різних прикочувальних котків, які можуть виконувати різну роботу, починаючи від легкого трубчато-планчатого, закінчуючи важким профільним котком. Як показує практика, чим більша глибина обробітку, тим важчим має бути коток. Тому в комплектації Rubin 12 є такий широкий вибір, починаючи з маси 500 кг на 6 погонних метрів, і, закінчуючи важкими профільними та ножовими котками з масою під 2 тонни. Слід також зауважити, що всі котки закріплюються на маятниковому шарнірі, що дозволяє обом половинкам котка ефективно та незалежно копіювати рельєф поля.
У навісній версії Rubin 12 має жорстку раму з шириною захвату 3, 3,5 та 4 метри та може оснащуватися універсальним колесом, яке у транспортному положенні розвантажує задню вісь трактора, а також забезпечує високу маневреність на поворотних смугах. Напівнавісні борони з шириною захвату від 4 до 7 м мають транспортну вісь з колесами розміром 550/45-22,5, яка встановлена між другим рядом дисків та котком. Таке рішення підвищує маневреність агрегату завдяки його короткій базі та покращує стабільність роботи в полі. Навіть агрегати з найбільшою шириною захвату складуються до транспортної норми 3 метри, що дозволяє безпечно рухатися по дорогах.
Висока продуктивність дискових борін Rubin досягається за рахунок робочої швидкості не менше 12 км/год. Тягова потреба на 1 метр ширини для українських умов складає від 60 к.с.
Максимальна ширина захвату напівнавісного Rubin 12 складає 7 метрів, що потребує прибл. 560 к.с. для роботи на максимальну глибину. Це один з небагатьох дискових агрегатів, який дозволяє ефективно завантажити трактори високого класу потужності. Вже декілька років поспіль LEMKEN успішно працює на американському ринку і саме під потреби місцевих аграріїв було розроблено Рубін 12 з шириною захвату 8 та 9,5 метрів. Найбільша борона в базовій комплектації (без котка) має вагу близько 9 150 кг.