На виставці Agretehnica-2019 німецький виробник традиційно здивував відвідувачів широкою лінійкою нових та оновлених моделей
У генерального директора українського представництва LEMKEN Артема Калашніка на «Агрітехніці» немає ані хвилинки вільного часу. Він невтомно приймає одну делегацію українських аграріїв за іншою. Вітчизняні фермери давно переконалися у економічній ефективності застосування техніки LEMKEN, а тому ретельно розпитують про інноваційні рішення компанії, представлені у 2019 році.
– Відверто кажучи, вдосконалення торкнулися практично всієї лінійки моделей LEMKEN, які є на нашому стенді. А це майже три десятки машин. Більшість з них, поза сумнівами, зацікавлять українських аграріїв, оскільки безпосередньо спрямовані на підвищення ефективності роботи за складних умов та потреби у високій продуктивності роботи, – відзначає Артем Калашнік.
Це безпосередньо стосується довгоочікуваної новинки, яка буде актуальною саме на ринку України – нового плуга Juwel 10 On-land. Juwel 10 – це навісний оборотний плуг, який може мати від 3 до 7 корпусів (потужність трактора від 180 до 450 к.с.), працюючи з шириною захвату від 108 до 385 см. Нова модель має раму із січенням 160х160 мм, що передбачає додаткову міцність конструкції. При цьому відстань між корпусами, залежно від побажань клієнта, може становити 90, 100 чи 120 см.
Цікаво, що серед широкого спектру моделей і типів плугів LEMKEN, оборотний плуг Juwel 10 має чітке призначення: оперативно виконувати роботу в господарствах, де багато полів, розташованих на відстані одне від одного. Це компактний агрегат, з яким зручно розвертатися, працювати на полях зі специфічною формою та рельєфом, а також пересуватися від поля до поля. При цьому новий оборотний плуг німецького виробника розрахований на роботу з потужними тракторами за найскладніших умов.
Відзначимо також еволюцію інших моделей плугів Juwel. Зокрема, це Juwel 8i з котками FlexPack, інноваційними, виготовленими зі зносостійкої інструментальної сталі, корпусами DuraMaxx і управлінням за допомогою ISOBUS.
Навісні 6-корпусні плуги Juwel 7 MV оснащені безступінчастим гідравлічним регулюванням робочої ширини і з огляду на помірну вартість можуть широко використовуватися в українських господарствах. Діаметр рами тут становить солідних 120 мм.
Цікаво, що сьогодні найпопулярнішим агрегатом LEMKEN в Україні є напівнавісний плуг Diamant, а Україна є найбільшим їх імпортером у світі. Скажімо, минулого року наші агровиробники придбали їх понад 370 одиниць. Тому не дивно, що ми не оминули своєю увагою на стенді LEMKEN, оновлену модель Diamant 16 VT. Тут застосовано нові надміцні підшипники та безступінчасте гідравлічне регулювання робочої глибини, яке доступне вже в базовому виконанні. В разі потреби пропонується модифікація для роботи поза борозною із гусеничними тракторами.
Новинка німецького виробника оснащується підсилювачем тяги OptiTrack. Так само для стабільної оранки кам’янистого ґрунту призначено систему захисту від перевантажень Hydromatic. Також тут передбачено посилену і подовжену стійку передплужника.
Обсяг нашого матеріалу, на жаль, не дає змоги детально описати широку гамму інновацій ґрунтообробки LEMKEN. Відзначимо лишень,
що поліпшення торкнулися практично кожної моделі. Це і нова коротка дискова борона Rubin 10 із симетричним розташуванням дисків по обидва боки агрегату, і вдосконалена система захисту конструкції, і збільшення діаметру дисків до 645 мм. Це і дискова борона Rubin 12 із двома рядами зубчастих напівсферичних дисків, діаметром 736 мм і товщиною 6 мм, призначених для роботи з великою кількістю пожнивних решток, навіть на дуже твердому ґрунті. Це і дискова борона Heliodor 9, і культиватор Karat 12.
Натомість ми радимо звернути увагу на те, що німецький виробник активно почав працювати на одному з найперспективніших напрямків сучасного рослинництва – безхімічній боротьбі з бур’янами.
Минулого року LEMKEN придбала голландську компанію Steketee, яка спеціалізується на унікальних рішеннях саме в цій сфері. Відповідно, на Agritechnica-2019 була представлена технологія контролю бур’янів Steketee Easy-Concept (EC), яка може бути адаптована до конкретних ґрунтово-кліматичних умов. Це також стосується концептуально нового культиватора-плоскоріза Koralin 9 з шириною захвату від 6,6 до 8,4 м.
З огляду на те, що бур’яни з кожним роком виробляють дедалі вищу резистентність до усіх видів гербіцидів, а нові вимоги Євросоюзу передбачають обмеження застосування основних видів таких препаратів, одним з дієвих способів подолати цю залежність є саме механічні способи боротьби з небажаною рослинністю на полі. При цьому не дивно, що саме компанія LEMKEN стала одним з лідерів на цьому напрямку.
Результатом партнерства ще з однією всесвітньо відомою компанією Sulky стало створення нової моделі розкидача мінеральних добрив – LEMKEN Spica 8. Зазначимо, що лінійка розкидачів мінеральних добрив німецького виробника складається із трьох серій – Spica, Tauri та Polaris. Машини серії Spica із місткістю бункера до 2100 л та робочою шириною розкидання 24 м призначені для невеликих та середніх господарств. Звісна річ, ця модель, як і уся інша техніка LEMKEN відзначається безпроблемністю експлуатації та високою надійністю. При цьому модель є дуже простою в налаштуваннях, що важливо для фермерів.
І нарешті – про головну і довгоочікувану прем’єру LEMKEN на Agritechnica-2019. Це перший самохідний обприскувач німецького виробника LEMKEN Nova 14 – «Машина року-2020» у номінації «Захист рослин».
Відразу ж відзначимо високу продуктивність цієї моделі, з огляду як на бак місткістю від 4800 до 7200 л, так і максимальні значення ширини захвату штанги. До речі, штанга оснащена ефективною автоматичною системою ведення. Кліренс новинки становить 160 см. Ширина колії змінюється завдяки телескопічним осям шасі. Ясна річ, усі чотири колеса LEMKEN Nova 14 мають повний привід.
LEMKEN Nova 14 – це цілковито оригінальна конструкція LEMKEN, у якій частково використано комплектуючі найкращих світових виробників. Поза сумнівами, компанії LEMKEN вдалося вимовити нове слово в сфері захисту рослин, і ми обов’язково розповімо про машину детальніше в наступних номерах журналу. Зазначимо лишень, що за словами Артема Калашніка, на сьогоднішній день випущено поки що дві машини LEMKEN Nova 14. Першу привезли до Ганноверу на виставку, а друга вирушила аж до Нової Зеландії. Там у розпалі сільськогосподарський сезон, що дає змогу добряче обкатати новинку.
Ми ж наголосимо на тому, що хоча сезон в Україні бере зимову паузу, під час неї якраз можна неквапливо спланувати роботу на наступну весну-літо, цілком ймовірно – із залученням оновлених моделей Lemken.
www.lemken.com