Інновації, нагороди та визнання фермерів усього світу
Німецька компанія KRONE справедливо вважається законодавцем мод у кормозаготівлі – і саме її розробки багато в чому визначають те, як розвиватиметься галузь у найближчому майбутньому. Тому не дивно, що до стенду KRONE завжди буде прикута увага фермерів із різних країн світу. Причому не лише тих, які вже давно займаються тваринництвом, але й тих, хто наразі планує це робити. Адже розпочинати завжди варто із найкращого!
Ферма – опора агросектору
Це особливо актуально для українського аграрного сектору, у якому внаслідок відомих причин, традиційне рослинництво істотно втратило у рентабельності. Натомість ті агрокомпанії, котрі тримають власні ферми, мають змогу отримувати додатковий прибуток, переробляючи частину вирощеного зерна на корми. А підтримувати відмінну сівозміну, яка включає в себе кукурудзу на силос, одно- й багаторічні трави та інші корисні для родючості ґрунту культури.
- Дійсно, попри повномасштабну війну, український ринок демонструє відчутне зростання продажів техніки для кормозаготівлі. Наша компанія збільшила свій товарообіг в Україні на 47% (за рахунок і сільгоспмашин, і комплектуючих), оскільки дедалі більше фермерів усвідомлює, що власне тваринництво – це можливість диверсифікувати бізнес та отримати додатковий прибуток. Ми розуміємо, у якому складному становищі перебувають нині українські аграрії, тому допомагаємо їм, чим можемо. Зокрема, пропонуючи оптимальні технологічні рішення для прибуткового тваринництва в галузі заготівлі кормів, – розповів регіональний менеджер з маркетингу компанії KRONE Володимир Марков.
Медальна система нагострювання ножів
Особливістю усіх новинок KRONE у Ганновері є те, що це не якісь прототипи чи концепти, а практичні серійні рішення, які відразу ж можуть використовуватися фермерами. Яскравим прикладом у даному разі є гучна новація KRONE, яка отримала срібну медаль Agritechnica-2023. Це система автоматичного нагострювання ножів без ручного регулювання для кормозбиральних комбайнів KRONE.
- З одного боку кожен елемент конструкції сільгоспмашини повинен слугувати якомога довше, що дає змогу власнику істотно заощадити кошти. З іншого боку, якісно нагострені робочі органи – це завжди високопродуктивна і точна робота. А ще – це реальна економія пального для господарства. Наприклад, якщо найбільш популярний серед українських аграріїв наш комбайн BIG X 630 працює із нагостреними ножами, то витрачає від 490 до 530 грамів пального на 1 тонну заготовленої маси. Якщо ж робочі органи вчасно не нагострити, то витрата пального може зрости до 550-650 грамів на 1 тонну. При цьому впродовж світлового дня BIG X 630 може заготовити 1500 тонн і більше зеленої маси. Заощадили по 100 грамів на тонні – і вже маємо 150 літрів економії! Ось вам і важливість цієї технології, – наголошує Володимир Марков.
Донедавна цей важливий експлуатаційний момент частенько міг ігноруватися у господарствах. Немає часу чи бажання у механізатора – і комбайн міг вийти в поле із затупленими робочими органами Хоча цю процедуру краще виконувати не рідше, аніж раз на два дні, а ще краще – двічі на день.
Автоматична система нагострювання ножів в комбайнах BIG X недарма була відзначена високою нагородою Agritechnica-2023, адже дала змогу цілковито усунути цей проблемний момент. Електроніка все робить самостійно, ідеально нагострюючи ножі у кормозбиральному комбайні. Причому технологія дає змогу використати ресурс точильних каменів включно до 95%! Тобто, набагато рідше купувати комплектуючі.
- Камінь ми використовуємо практично повністю, знижуємо час на нагострювання та витрату пального. А ще – позбавляємо механізатора зайвих клопотів. Тут стоять спеціальні датчики – температурні, підводу протиріжучої пластини тощо – все автоматизовано. Однак при цьому ми залишили можливість для здійснення ручного нагострювання ножів, якщо у клієнта виникне таке бажання чи він вважатиме, що краще це зробити вручну. Без проблем, – завважив Володимир Марков.
Парад практичних інновацій KRONE
Штучний інтелект на часі. Додамо, що особливу увагу у своїх інноваційних розробках німецька компанія звертає саме на штучний інтелект, як можливість нівелювати ймовірний негативний вплив людського чинника. Так, продемонстровані на Agritechnica-2023 причіпні знаряддя KRONE автоматично регулюються за допомогою високоякісних сенсорних систем, щоб досягати оптимальної точності виконання робочих операцій.
Стандартизований інтерфейс з’єднує трактор зі знаряддям і забезпечує безперервний обмін даними в режимі реального часу. У разі відхилень автоматично вносяться зміни в налаштування причіпного пристрою, а якщо це необхідно – агрегат зупиняється.
Прес-підбирачі підвищеної ефективності. Істотних покращень зазнали рулонні прес-підбирачі KRONE, які отримали три посилені ремені замість чотирьох. За словами Володимира Маркова, шляхом практичних спостережень під час роботи було виявлено, що саме така кількість ременів показує себе найбільш ефективно. Завдяки цьому щільність пресування сухого сіна та соломи зросла відразу на 18%.
- Важливо також, що ця модель є рекордсменом за швидкістю вивантаження тюків, яка наразі становить всього лише 5 секунд! До речі, якщо машина працює на полі із нерівним рельєфом, то наші конструктори передбачили спеціальні захвати для гальмування рулонів, аби ті не котилися, – пояснює регіональний менеджер KRONE.
Взагалі оновлені прес-підбирачі KRONE отримали велику кількість покращень, завдяки чому зношуваність елементів конструкції знизилася на 30%, а витрати на комплектуючі – відразу на 58%. Замовник може обирати поміж різною кількістю ножів: 17 чи 26, а також поміж різними варіантами обмотування (сітка чи плівка).
Оновлена косарка B1050 CV. Фермерам, які професійно займаються тваринництвом особливу увагу варто звернути на оновлену причіпну косарку B1050 CV.
- По-перше,ми її зробили ширшою – вже не 10 м, а 10,5 м, підвищивши таким чином продуктивність роботи. По-друге, тут додалися цікаві опції. Наприклад, ліворуч розташовано транспортер для сіна, сінажу тощо та шнек – під зернофураж. Шнек може зсувати збирану масу із ширини 10,5 м до ширини від 1,4 до 3,8 м, залежно яка машина далі її буде підбирати. Тут закритий гідравлічний контур, а не гідропневматика, мінімум чутливих електронних елементів, тому працювати із цією косаркою механізаторам буде простіше. Ми перекрили кран – і машина сама здійснює розвантаження. Немає ні пружин, ні чогось такого – все базується на одному гідроциліндрі, – пояснює фахівець.
В пару до причіпної широкозахватної косарки B1050 CV можна з правого чи з лівого боків встановлювати легку фронтальну косарку із робочою шириною 4 метри. Ця модель виконуватиме важливу функцію закриття тих ділянок, на яких були здійснені прокоси на полях із нерівним рельєфом.
- Причому все здійснюється автоматично, за допомогою GPS-навігації, якщо на тракторі є підрулювання. Тобто, таким способом можна підстрахуватися від втрат вирощеного корму, якщо умови роботи є дуже складними, – зазначає Володимир Марков.
Найбільший в світі Swadro TC 1570. Слід згадати і про найбільший у світі 4-роторний валкувач Swadro TC 1570. Машина має суперміцну V-подібну раму, котра забезпечує плавний хід по всій вражаючій 15,7-метровій ширині захвату.
- Робоча ширина тут регулюється автоматично. Валкувач має шість коліс, завдяки чому ґрунт копіюється просто ідеально. Передні ротори тут обертаються на 25% швидше, аніж задні, що дає змогу дуже щадно збирати різні культури, наприклад, люцерну, не переплітаючи масу та не вдаряючи її. Тут велика кількість граблин, а самі граблини мають гачкоподібну форму на кінці, котра, згідно із нашими дослідженнями, є найбільш ефективною. Swadro TC 1570 цілковито інтегровано з Isobus, зокрема, він автоматично підіймає та опускає ротори на краях поля – не треба ані кнопок, ані важелів – механізатор тільки підрулює.
Тут також передбачено два види управління,можна працювати із джойстиком. Тобто, величезна продуктивність та якість роботи поєднується із винятковою зручністю в управлінні. Наразі завершилася «обкатка» новинки у Німеччині, і гадаю, що наступного року ця модель вже з’явиться в Україні, – розповідає Володимир Марков.
Автономний трактор від KRONE. І на завершення нашої розповіді додамо, що KRONE представила у Ганновері і свій перспективний автономний трактор потужністю 235 к.с. Його особливістю є наявність гібридного приводу – дизельного двигуна та електроприводу, що дає змогу істотно заощаджувати пальне.
- Машина агрегатується на даний час із косарками, ворушилками та валкувачами. Свої завдання у полі трактор виконує цілковито автономно, керуючись за допомогою пульта. Для пересування дорогами загального користування використовується Isobus-дишло, – пояснює фахівець.