Які снасті потрібно вибрати для лову щуки?

3 Травня 2021 г. опубликовано в журнале: AgroONE №66

Статьи Интересно Які снасті потрібно вибрати для лову щуки?
риболовлю

За умови сильного паводка, що призводить до швидкого зниження рівня води, щука активно переміщається по всьому периметру водойми, що в результаті призведе її до запропонованої приманки. Головна складність, навіть для досвідченого рибалки, – можливість витягнути активну рибу з водоймища.

Щоб розраховувати на успішну риболовлю, кожен рибалка обов’язково повинен мати наступний набір снастей:

■ потужний і міцний спінінг, здатний витримувати величезні навантаження, з показниками довжини до 2-х метрів;

■ волосінь, діаметр якої варіюється в межах 0,27-0,35 мм;

■ повідець повинен бути довжиною близько 10 см. Найкраще вибирати модель, виконану зі сталі з нержавіючим напиленням, що дозволить експлуатувати його на будь-яких водоймах;

■ одинарні або подвійні металеві гачки – гострі моделі розміром в 20 мм;

■ вантажило-оливка, вага якого не перевищує 10-20 г;

■ поплавок, який вважається відмінним доповненням для підібраної снасті.

Кращі варіантів живця на зубасту хижачку:

■ Найкращим рішенням для успішного «полювання» на щуку вважаються підлящики, ялець, плотва і уклейка.

■ Трохи гірше щука реагує на голавликів, карасів і дрібних окунів. Якщо не пощастило виловити жодного живця з вищезгаданого списку, тоді можна скористатися йоржами.

Лящ у травні

У травні у лящів починається післянерестовий жор. Пузатий мешканець прибережної зони обережний, до пори не сунеться в глибину водоростей і вважає за краще пастися уздовж берегів, підбираючи корм, який залишився з минулого року. Невід’ємною частиною раціону ляща є черепашник – за ним лящі вибираються на віддалені від берега мілини.

При лові ляща нерозумно забувати про підгодовування. Лящ охоче спокушається на різні каші, рубаних черв’яків, парені зерна. В якості приманки приймає насамперед черв’яків – свій природний корм, так само опаришів, коника, в голодний рік не гребує і хлібним м’якушем.

Лящ дуже обережний, так що, навіть обравши вірну приманку і безпомилково провівши складний ритуал підгодовування, ви тільки на півдорозі до улову. Перш за все, слід враховувати нерішучу манеру клювання у ляща. Протягом хвилини він буде задумливо смоктати наживку таким манером, що підсікти його в цей момент практично нереально. Щоб за цей час рибина не втратила інте­рес до частування, розмір приманки повинен бути відповідний. До того ж, підсікти ляща – ціле мистецтво.

Плотва у травні

Хоча нерест плотви так само проходить в кінці весни, це не сильно спрощує риболовлю. Для цього є ряд причин, головною з яких є велика конкуренція з боку інших мешканців водойм (уклейка, наприклад). Визначальним фактором для успішної риболовлі є тактичний підхід до процесу, вибір місця, снасті, наживки.

Плотва примхлива, лінива, і взагалі поводиться як дівчина із завищеною самооцінкою. По-перше, перед тим як проковтнути наживку, вона її дегустує (ковтає і тут же випльовує). Клювання так само нерішучі, обережні. Так що навіть досвідчений рибалка робить не одну і не дві холості підсічки при спілкуванні з плотвою. До того ж, інте­рес до наживки проявляється у цієї річкової кокетки тільки в разі, якщо їжа буквально з’явиться у неї перед носом.

Джерело: https://ribak.com.ua, https://ribak.com.ua, https://ribak.com.ua


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: