Існують компанії та люди, з якими нам завжди особливо приємно працювати. Це зумовлене діловими та людськими якостями фахівців, реальними виробничими досягненнями. До таких компаній безумовно належить JOHN GREAVES – колишній провінційний завод жаток, який перетворився на помітну величину у всій Східній Європі, істотно розширивши перелік своєї продукції.
Ми не завжди добре знаємо та об’єктивно оцінюємо здобутки вітчизняних виробників. Однак сама їх продукція, її якість та відповідність запитам аграріїв упевнено торують шлях на ринок. Аби проілюструвати це твердження, розповімо коротеньку історію. У цьому році виробництво JOHN GREAVES вперше відвідала делегація найбільших українських агрохолдингів. Під час оглядової екскурсії фахівці не приховували свого подиву та захвату! Дехто так і казав: ми гадали, що у вас тут ще радянський завод, а ви тут таке створили – і в Німеччині таке не скрізь побачиш!
Саме так, хоча керівник відділу маркетингу JOHN GREAVES Вадим Клименко далекий від того, щоб почивати на лаврах та скромно відзначає, що попереду ще багато роботи.
– У жодному разі я не казатиму, що ми найкращі чи щось на кшталт цього. Впродовж останніх років нашому заводу вдалося здійснити серйозний прорив на всіх напрямках. Це стосується і модернізації виробництва, і якості продукції, і розвитку номенклатури виробництва і багато чого іншого. Ринок не стоїть на місці, і ми також – зупинишся і все – обженуть, – зазначає Вадим Клименко.
Обігнати сьогодні в тому, що стосується ключової продукції JOHN GREAVES (збиральних жаток, бункерів-перевантажувачів, причепів-зерновозів) бердянське підприємство дійсно дуже складно. Вже стали доброю традицію чільні місця, котрі займає техніка JOHN GREAVES на різноманітних випробуваннях та змаганнях. Але, мабуть, найкращим підтвердженням якості продукції заводу є постійно зростаючий попит на неї.
– Сьогодні усі фермери розуміють, що виростити високий врожай – це лише половина успіху. Не менш важливо його зібрати вчасно, у повному обсязі та вивезти з поля. Що ми робимо? Ми пропонуємо надійну високопродуктивну техніку за нормальною ціною. Людина ставить нашу жатку на комбайн, заводить у поле наш бункер-перевантажувач – і спокійно працює! Зараз досвідчений аграрій оцінює реальну якість техніки та її економічну віддачу, а не заглядається на якийсь відомий світовий бренд. Реальна рентабельність виробництва виходить на перший план, – пояснює керівник відділу маркетингу JOHN GREAVES.
Номенклатура виробництва компанії JOHN GREAVES сьогодні добре відома вітчизняним агровиробникам. Перш за все це ударні моделі соняшникових та кукурудзяних жаток, для яких у принципі не існує конкурентів за співвідношенням ціни та якості. Не меншої уваги заслуговує і лінійка збиральних агрегатів практично для всіх культур, що вирощуються в Україні.
Поряд з тим, чудової репутації набули бункери-накопичувачі для перевантаження зерна, місткістю від 16 до 40 м3, фронтальні навантажувачі, транспортні візки, ротаційні косарки, сталеві та алюмінієві причепи-зерновози, передпосівні культиватори, пристрої для пересаджування дерев та ін.
Завдяки чому компанії JOHN GREAVES вдається активно заходити в нові сегменти ринку?
Аграрний ринок України динамічно розвивається – у нього є власні тренди, у фермерів з’являються нові запити. Не можна просто обмежуватися тим, що ми і так добре вміємо робити.
Вдосконалюються технології збирання врожаю, зернова логістика, системи обробітку ґрунту – і ми можемо й повинні тут бути одними з найкращих, запропонувати українському фермеру саме те, чого він потребує. Так, скажімо, наші конструктори сьогодні працюють над агрегатами для обробітку ґрунту за технологіями Strip-Till та Verti-Till. Це техніка, яка нагально необхідна вітчизняному агросектору, особливо у степових регіонах, – стверджує Вадим Клименко.
Наш співрозмовник наголошує на тому, що революційного поштовху у розвитку вітчизняних виробників сільгосптехніки надала відома Урядова програма часткової компенсації вартості. Це дало змогу спрямувати у технологічний розвиток значно більші кошти, придбати обладнання і залучити додатково кваліфікованих працівників.
– Ми маємо змогу поступально розвиватися та планувати свій розвиток. Повірте, сучасне обладнання для роботи з металом коштує дуже дорого. Так, скажімо, якісний штамп для пресування всього лише однієї деталі може коштувати 600 тисяч гривень.
Програмований станок – 1-1,2 мільйони доларів! Завод фактично усі зароблені кошти вкладає у розвиток технологічної бази, і це вже сьогодні приносить свій результат, – розповідає керівник відділу маркетингу JOHN GREAVES.
Зокрема, це дає змогу розвиватися за нинішніх, доволі непростих умов. Адже минулий рік був дуже посушливим, врожаї залишали бажати кращого – і чимало фермерів не мали змоги купити нову техніку. При цьому, як всі чудово знають, стрімко подорожчав метал. Не будемо забувати і про те, що через світову пандемію коронавірусу порушилися ланцюжки постачань по всьому світу. Проте у відповідь на такі виклики у JOHN GREAVES знайшлися власні аргументи.
– 70-80% комплектуючих до своєї техніки ми виробляємо самостійно, в Україні. Це в свою чергу дало змогу нам забезпечити просто ідеальне сервісне обслуговування. Нам не потрібно замовляти деталі чи вузли десь за океаном – все є в наявності. Ми тут – на місці, тут наше виробництво, наші склади, наші партнери. І ми тут як працювали, так і працюватимемо, – пояснює Вадим Клименко.
За словами Вадима Клименка компанії JOHN GREAVES впродовж багатьох років кропіткої роботи вдалося спростувати міф про нижчу якість сільгосптехніки вітчизняного виробництва.
– Це демонструє сам ринок. Ось, за нашими даними, в Україні було продано майже дві сотні жаток відомого світового бренду – три чверті з них вийшли з ладу у перший же рік експлуатації. Тоді як кількість ремонтних випадків на наших жатках – одинична. Та справа, навіть, не в цьому. Всі добре знають, що ламається рано чи пізно будь-яка техніка – це залізо, і воно рано чи пізно «стомлюється». Тому наше завдання, по-перше, забезпечити якомога більш вигідну для клієнта експлуатацію техніки, аби вона швидше окупила свою вартість, і по-друге – сервіс високої якості. Передпродажне обслуговування, кваліфіковане консультування, регулярні технічні огляди, вчасні виїзди в господарства, постійна наявність запасних частин – це все запорука того, що наш партнер-фермер буде задоволений. Зрозуміло, що якщо буде задоволений він – буде все добре і в нас, – переконаний Вадим Клименко.
Зі свого боку, ми не можемо не відзначити того, що у тих господарствах, де використовується техніка JOHN GREAVES, нам жодного разу не довелося почути негативних відгуків про неї. За нашими спостереженнями, існує певна градація ставлення фермерів до бердянських жаток та інших агрегатів. Коли вони відпрацьовують рік-два – власник тихо собі дивується: вітчизняна жатка, дешевша удвічі, аніж імпортна, нічим не гірша за останню. Коли ж агрегат відпрацьовує вже декілька сезонів поспіль, людина зовсім по-новому починає ставитися до вибору техніки для свого господарства, розглядаючи вітчизняного виробника нарівні з західним.
– Якщо раніше наша продукція розглядалася як альтернатива придбанню «беушної» імпортної, то нині і мови про це немає. Аграрії свідомо обирають бренд JOHN GREAVES – і не заради нижчої ціни, а тому, що ця техніка дає змогу якісно та надійно працювати. Ми ж обіцяємо не збавляти обертів і сподіваюся, що зможемо запропонувати наступного року нашим клієнтам нові моделі техніки, – підсумовує Вадим Клименко.
Ми ж побажаємо усьому колективу компанії JOHN GREAVES подальшого ефективного розвитку та нових звершень. Адже вам вдалося довести на ділі, що українське може і повинне бути якісним!
(06153) 60-800
(095) 333-6-333
(096) 33-666-33
Запорізька обл. м. Бердянськ, пр. Східний, 2а
john-greaves.com