Перша конференція «Агрохімія та насіння-2018» стартувала під сніжинки першого в цьому році снігопаду в столиці. І навіть транспортний колапс не став на заваді успішного проведення заходу. Майже усі дісталися вчасно і встигли насолодитися за ранковою кавою першими зимовими пейзажами з панорамних вікон Гольф-центру на Оболонській набережній.
Перший блок конференції «Ефективне землеробство: технологічні рішення для оптимізації виробництва» стартував без затримок і учасники активно долучилися до обговорення представлених спікерами практичних кейсів.
Про важливість і переваги проведення агрохімічного аналізу ґрунту розповів агроном-ґрунтознавець Василь Косар.
Великий інтерес у присутніх викликав виступ Вікторії Олійник, агрохіміка-ґрунтознавця компанії «АСТАРТА-КИЇВ».
Не оминули увагою під час першого блоку і сучасні ІТ-технології, що допомагають контролювати та моніторити стан сільськогосподарських культур у господарствах.
Втім не усі технології є універсальними. Оскільки великий вплив на сьогоднішнє землеробство мають погодно-кліматичні умови, виділяються особливі зони ризикованого землеробства.
В рамках другого блоку «Технологічні засоби формування якісного та безпечного врожаю» було зроблено наголос на препаратах нон-грата в ЄС, їх замінниках та чому необхідно реформувати український ринок агрохімії у відповідності з законодавством західних сусідів.
Зокрема, Євген Кожухар, агроном «БТУ-ЦЕНТР» презентував продукцію своєї компанії, головною перевагою якої є можливість її використання в органічному виробництві (продукти сертифіковані в Organic Standard – еквівалент європейського стандарту No. 834/2007 и No. 889/2008). Проводячи постійні випробовування своїх препаратів у господарствах, було встановлено, що на прикладі застосування біофунгіциду МікоХелп рослини мають гарно розвинену листову поверхню та кореневу систему без ознак уражень кореневими гнилями.
В свою чергу представники компанії «УКРАГРОКОМ» – керівник відділу агроконсалтингу Павло Кулеша та керівник напрямку мікродобрив «УКРАГРОКОМ» Богдан Аврамчук розповіли про особливості захисту польових культур в умовах сьогодення та відповіли на запитання: чому потрібно інтенсивно застосовувати мікродобрива сьогодні? Така необхідність полягає через низький рівень застосування органічних, мікроелементних добрив, сидератів, що призвело до дефіциту мікроелементів у ґрунті. Це дає позитивну динаміку у застосуванні головних елементів мінерального живлення (NPK), та висівання гібридів інтенсивного типу, котрі потребують забезпечення оптимальним збалансованим мінеральним живленням.
Ярослав Бардин, кандидат біологічних наук, директор «УКРСОРГО» розповів про оптимізацію використання ЗЗР та живлення при вирощуванні сорго. Завдяки цій оптимізації вони отримали рекордну врожайність сорго, що офіційно зареєстровано в Книзі рекордів України і фактично є світовим рекордом. 30 жовтня 2018 р. на 12-й Міжнародній виставці сільськогосподарської техніки «InterAGRO» у Києві відбулося офіційне вручення Дипломів про фіксацію Рекорду України – найвищого урожаю 14,43 т/га зерна сорго.
«Наша мета: «20 т/га зерна сорго у 2019 році», використовуючи потенціал кожної насінини», – зазначив Ярослав Бардин. При цьому, цікаво знати, що ціна на сорго перевищує світові ціни на кукурудзу.
Завершальним блоком конференції став Круглий стіл «Регулювання ринку агрохімії та садивного матеріалу в Україні».
Конференція відбулася за підтримки наукового партнера заходу ГК «BIONORMA», яка ефективно працює на аграрному ринку. Генеральний директор компанії Ярослав Чабанюк пообіцяв дивувати учасників ринку агрохімії України новинками, яких ще не бачили в країні. Окремим досягненням компанії є функціонування лабораторії, яка оперативно та якісно надає послуги у вирішенні нагальних питань. Адже часто буває, що виникнення раптових проблем вимагає приймати рішення у надзвичайно стислі терміни. Власник компанії також є віце-президентом ГО «Спілка виробників і споживачів бобових України». Користуючись нагодою, він запросив присутніх на третю конференцію «Бобові культури. Нові ринки. Нові можливості», яка може стати передумовою проведення Міжнародної конференції бобових в Україні.
Організатори виставки TARGI KIELCE S.A. (Polska, Kielce) та ПрАТ «Гал-ЕКСПО» (Україна, м. Львів) доклали всіх зусиль для того, щоб виставка пройшла успішно та стала ефективним і професійним майданчиком для всіх представників аграрного сектору.
«EuroAGRO-2018» – це подія, яка кожного року наближає нас до європейських стандартів і відкриває можливості для міжнародної співпраці в агропромисловому секторі з країнами Європейського союзу.
Традиційно агропромислова виставка проходить за підтримки Департаменту АПК Львівської обласної державної адміністрації, профільних асоціацій та партнерів. Зокрема, вже третій рік поспіль нашими профільними партнерами виступають ОРСП «Шувар» та Львівська Аграрна палата.
На виставці було представлено 75 компаній з 17 областей України, які презентували широкий асортимент та лінійки сільськогосподарської техніки (сівалки, жниварки, дискові борони, культиватори, розкидачі міндобрив, передпосівні агрегати, агрегати ґрунтообробні, плуги та ін.); мікродобрива, засоби захисту рослин, насіння, лабораторне обладнання; садовий інструмент; IT-технології в управлінні АПК та ін.
Серед учасників, які продемонстрували сільськогосподарську техніку були такі компанії, як: «Велес-Агро Лтд», завод «Ремсинтез», компанія A.R.Chmielewski, компанія «Фаворит», завод «Агрофермер», Harvest, Агромаш-Калина, Автоцентр «АІС Львів». Сільськогосподарське обладнання запропонували для фермерів такі компанії як: завод «АгроТех», Механотрон, ПівденьАнгарБуд, Елеваторні системи, Елеваторбудмаш, Системи модернізації складів, Євротехіннов, Стелс ВГ Агросервіс-СВ, Ваша пасіка, Леомет, Інвеп. Насіння та органічні добрива представили: компанії Alventa s.a., Siarkopol sp z o.o., Маїс, Альфа насіння, Хелп-агро, СтімОрганік, Агрітема, Квадрат, Агроцентр, НВФ Добробут, ДГС Україна, ДАУ Саєнсес.
Відтак, асортимент продукції, який був представлений на виставці, дав змогу фермерським господарствам та агропідприємствам вибирати та знайти для себе найкраще обладнання, техніку, насіння та органічні добрива для свого господарства. Експозиція виставки відобразила та ознайомила всіх відвідувачів з практично всіма технологічними процесами аграрного виробництва.
Цього року в рамках виставки відбулася насичена та цікава програма супутніх заходів. Зокрема, звертаємо вашу увагу на конференцію з нагоди святкування 20-річчя Львівської Аграрної палати, на яку були запрошені представники аграрних палат не тільки зі всієї України, але й делегації з Німеччини, Франції, Польщі, Угорщини. Також відвідали конференцію і представники дорадчих служб, представники обласних та районних профільних департаментів. На другий день виставки 23 листопада відбувся День Львівського національного аграрного університету та конференція «Вчені ЛНАУ – виробництву», куди були запрошені фермерські господарства різних форматів зі всіх регіонів України, науковці та викладачі.
На цій конференції обговорювались питання інтенсивних технологій вирощування озимої пшениці, ягідництва, відродження хуторської системи розселення, технології вирощування сортів озимого часнику і т.д. Також відбулась унікальна зустріч директорів гуртових ринків Східної Європи, де обговорювались питання ролі гуртових ринків Східної Європи в системі міжнародної торгівлі овочами та фруктами. Організаторами цього заходу стали ОРСП «Шувар», проект «Агроторгівля України» за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації.
22-24 листопада 2018 року у Львові у виставковому центрі «Південний-ЕКСПО» відбулась III міжнародна агропромислова виставка «EuroAGRO-2018». Вже вкотре виставка стала яскравим прикладом співпраці в аграрному секторі Республіки Польща та України.
Ми чекаємо всіх бажаючих та запрошуємо до участі 19-21 листопада 2019 року у Міжнародній агропромисловій виставці «EuroAGRO»
м. Львів, ВЦ «Південний-ЕКСПО»
Поспішайте зареєструватися:
http://www.galexpo.com.ua/agro/
Більше новин: https://www.facebook.com/euagro/