Олександр Ярошенко, керівник групи компаній B.T.A. Group, яка є офіційним дилером Mzuri, щиро радий, що впродовж 5 років роботи на ринку України компанії вдалося допомогти отримати відмінні результати рентабельності вже багатьом вітчизняним фермерам.
Офіційний дилер техніки Mzuri – група компаній B.T.A. GROUP – відзначає свій перший ювілей. Щиро кажучи, у нас це повідомлення викликало справдешній подив, оскільки і посівні комплекси Mzuri, і B.T.A. GROUP настільки органічно вписалися в український агроринок, що здається вони працювали завжди. Дійсно, незважаючи на такий відносно молодий вік, офіційному дилеру Mzuri вдалося здійснити якісну революцію у вітчизняному рослинництві, давши змогу багатьом фермерам одночасно досягнути двох важливих цілей.
По-перше, отримати ефективний інструмент для протистояння кліматичним змінам, підвищивши при цьому врожайність сільгоспкультур. По-друге, істотно оптимізувати витрати, збільшивши рентабельність агровиробництва. Причому цього вдалося досягти буквально за лічені роки.
Вперше про посівні комплекси Mzuri більшість українських аграріїв дізналися років вісім тому.
На той час в Україні активно впроваджувалися сучасні рослинницькі технології. При цьому особливо гостро почала поставати проблема нестачі вологи у ґ рунті. Нові сівалки привертали увагу своїм оригінальним помаранчевим забарвленням, незвичним виглядом та інтригували тим, що вироблялися у Великій Британії. На той час системи No-Till та Strip-Till лишень починали поширюватися в Україні, а власне про технологію обробітку ґрунту та сівби Pro-Till взагалі мало хто чув.
Що цікаво: ситуація різко змінилася буквально впродовж двох-трьох років. Перші Mzuri, які з’явилися в Україні, довели, що ці посівні комплекси пропонують, без перебільшення, унікальні можливості для аграріїв. Так співпало, що нам довелося поспілкуватися з власниками Mzuri з самого початку появи цієї техніки в Україні. І відтоді, включно до сьогоднішнього дня, нам не довелося почути жодного негативного відгуку про ці машини, чи про їх сервісне обслуговування, як власне про технологію Pro-Till загалом.
Понад те, у сезоні 2020 року ми були просто вражені тією популярністю, якої набули Mzuri в Україні. Якщо ще років 5-6 тому відомі господарства, котрі практикували технологію Pro-Till, можна було перерахувати на пальцях однієї руки, то сьогодні це просто неможливо. У минулому році ми відвідали з робочими поїздками десятки господарств у різних регіонах України. І щиро кажучи, були вражені тим, що у багатьох з них – в Дніпропетровській, Харківській, Хмельницькій, інших областях – в ангарах для техніки стоять новенькі помаранчеві сівалки! Причому їх власники буквально пишаються тим, що придбали ці машини. За їх допомогою фермери сіють і сою, і ріпак, і пшеницю, і соняшник, причому реально задоволені отриманими результатами.
Чому ж багато фермерів обирає саме Mzuri та робить ставку на технологію Pro-Till?
Змістовну відповідь на це запитання ви можете отримати фактично у кожного власника Mzuri, попросивши його навести показники витрат на кожен гектар та кінцевої врожайності сільгоспкультур. У першому випадку різниця у витратах на пальне та міндобрива, та скорочення витрат робочого часу буде щонайменше на 50% нижча у Mzuri у порівнянні з класичною технологією. У другому випадку технологія Mzuri Pro-Til дає змогу дотримуватися оптимальних строків сівби й оптимізувати норму висіву, вносячи відповідну кількість поживних речовин (добрив), забезпечуючи точний висів у добре зволожений ґрунт і як результат – міцні дружні сходи. Своєчасні рівномірні сходи, правильно внесене живлення рослин, ширші міжряддя («ефект краю поля»), мінімізація розвитку патогенів, ґрунт, що утримує і зберігає вологу — це далеко не всі переваги технології Mzuri Pro-Till. Вона гарантує належний урожай найвищої якості. Стерня, що залишилася на поверхні ґрунту, й невеликі борозни, в яких висіяні рослини, сприяють кращій перезимівлі.
Втім, аграрії, які мислять на багато років вперед, обов’язково відзначать зміни ґрунту на краще на полях, де працюють Mzuri. Пожнивні рештки залишаються на полі, що запускає у поверхневому шарі низку мікробіологічних процесів. Унаслідок цього зростає вміст органічного вуглецю й, відповідно, гумусу.
Відповідно, в результаті на полях з технологією Pro-Till отримують на 15-20% вищу врожайність у порівнянні з контролем. За мінімальних витрат.
– Секрет цього успіху пояснюється цілою низкою причин, – розповідає керівник групи компаній B.T.A. Group Олександр Ярошенко. Посівний комплекс Mzuri дозволяє виконувати роботу на будь-яких ґрунтах, за різних кліматичних умов. Наші агрегати здатні поліпшити екосистему поля та оптимізувати собівартість агровиробництва. Техніка Mzuri розвивається в залежності від запитів наших господарств, та з кожним поколінням стає дедалі ефективнішою та продуктивнішою. Виконуючи за 1 прохід 3 операції наші комплекси здійснюють основні операції з обробки ґрунту, внесення добрив та сівби. Сівалки Mzuri дозволяють виконувати висів зернових культур, ріпаку, гороху, сої безпосередньо по стерні попередника, а завдяки інноваційним розробкам останніх років до цього переліку додалися культури, що потребують точного висіву, зокрема, кукурудза та соняшник, – пояснює Олександр Ярошенко.
Скорочення кількості технологічних операцій чудово відображається на стані ґрунту, оскільки при цьому мінімізуються ущільнення. Розвиток мікробіологічних процесів та наявність гумусу у ґрунті сприяють утворенню стабільної грудкоподібної структури, оптимальних водних і повітряних умов. Гумус поглинає воду як «гідрогель» й у процесі абсорбування утримує поживні речовини, підвищує їх біологічну ефективність. Велика кількість рослинних решток і мінімальний вплив на ґрунт, розпушування вузьких смуг без перевертання й інтенсивного змішування сприятливо діють на популяцію дощових хробаків (саме вони видаляють надмір вологи та утримують її, аерують ґрунт, сприяють утворенню його оптимальної структури, стимулюють активність корисних мікроорганізмів).
Технологія Mzuri Pro-Till – це більша активність організмів – таких як дощові хробаки, обмеження патогенів – можливість скорочення застосування засобів захисту рослин. Власне зростаючі показники врожайності господарств та зниження використання ЗЗР, у яких застосовується технологія Pro-Till, говорять самі за себе.
Система смугового землеробства за технологією Mzuri Pro-Till забезпечує оптимальне середовище для сходів сільськогосподарських культур і подальшого розвитку посівів.
Для цього обробляють лише вузькі смужки на полі, одночасно вносячи добрива й висіваючи насіння. Пожнивні рештки залишаються у незораних міжряддях, що дає змогу утримувати вологу, а також поліпшувати структуру й урожайність родючого шару ґрунту. Це можливо лише з використанням спеціальних глибокорозпушувачів ґрунту та унікальних висівних сошників Mzuri.
Це досить спрощений, однак цілком зрозумілий опис механізму дії технології Pro-Till. Завдяки цьому фермер, котрий використовує для сівби Mzuri, завжди матиме більше шансів отримати міцні дружні сходи за будь-яких погодних умов. Власне тому дедалі більше вітчизняних аграріїв роблять вибір на користь комплексів Mzuri.
– При цьому від початку появи перших сівалок Mzuri в Україні техніка бренду постійно вдосконалюється. Так, наприклад, за результатами роботи у посушливих регіонах України з твердими ґрунтами, були зміцнені рама шасі та рама висіву, було посилено потужність турбіни та збільшено бункер для насіння і добрив. Поліпшено ступиці коліс, штифти рам, вдосконалена гідравліка. Також у відповідь на запити фермерів виробники створили нову опцію для просапних культур: раму для точного дозування насіння. Це все дає змогу істотно посилити надійність та продуктивність посівних комплексів, підвищивши точність висіву та закладання добрив, – розповідає Олександр Ярошенко.
При цьому недарма представники групи компаній B.T.A. GROUP, зокрема її керівник Олександр Ярошенко, наголошують на тому, що вони продають не техніку, а технології. Річ у тім, що і продавцеві, і клієнтові потрібно докласти певних зусиль, аби навчитися отримати у полі максимальну віддачу від сільгоспмашин. Власне в цьому і вбачає свою місія група компаній B.T.A. GROUP, яка, як і більшість компаній на ринку, починала свою роботу з малого – обслуговування перших завезених до України сівалок, вивчення особливостей їх роботи у різних регіонах нашої держави, спілкування з фермерами та аналізу їхніх реальних потреб.
Адже ці посівні комплекси буквально приголомшили багатьох вітчизняних аграріїв у першому ж сезоні. Продумана технологія, якісні та надійні машини, і головне – гарантоване зростання рентабельності вирощування культур слугували запорукою стрімкого розвитку компанії. Пропонувати клієнтам винятково високоякісний продукт завжди цікавіше та приємніше.
Фахівці B.T.A. GROUP регулярно проходять навчання, здобувають нові навички та обмінюються досвідом з фахівцями різних країн, де працюють представництва Mzuri, в обслуговуванні та налаштуванні сівалок, зокрема, у 2020 році збори фахівців відбувалися у Польщі та Франції, навіть наближення карантину не завадило отримати найсвіжіші знання, аби у подальшому застосовувати їх в роботі з клієнтами в Україні
– B.T.A. GROUP зробила усе, аби забезпечити якісний і комфортний для аграріїв технологічний супровід Mzuri. Сьогодні наша компанія має власні представництва у різних регіонах України, тому клієнти можуть оперативно вирішувати повний спектр питань: технічну і технологічну підтримку, навчання, умови придбання машин та ін. Постійно чергують виїзні бригади сервісних фахівців, котрі обслуговують посівні комплекси Mzuri, до послуг яких об’ємний склад запасних частин, розташований в Україні, – стверджує керівник B.T.A. Group.
Звісно, що стрімке зростання популярності технології Pro-Till серед українських фермерів висуває до офіційного дилера нові актуальні виклики, адже потрібно істотно розширити організаційну базу групи компаній. Тому B.T.A. Group останніми роками інвестує чималі кошти у розвиток власної інфраструктури, зокрема, технічної бази, аби клієнти компанії не відчували жодних незручностей.
Поза сумнівами, популярність Mzuri зростатиме в Україні й надалі, оскільки технологія Pro-Till дає змогу реально протистояти змінам клімату, позитивно впливаючи на рентабельність агровиробництва. І сьогодні ми можемо
її настійно порадити кожному фермеру, котрий прагне якісно оновити рослинницькі технології у своєму господарстві.
Зі свого ж боку ми зробимо все можливе, щоб допомогти нашим клієнтам використовувати нашу техніку максимально ефективно, – переконаний Олександр Ярошенко.
Майбутне вже тут. І воно разом із Mzuri.
Наші комплекси – це прості рішення для непростих задач!
+38 067 574 65 45
+38 099 201 40 58
www.mzuri.in.ua