Фермере, допоможи озимим

4 Січня 2017 г. опубликовано в газете: Агро1 №1

Статьи Химия и жизнь Фермере, допоможи озимим

При поновленні весняної вегетації слід забезпечити допомогу озимим рослинам в інтенсивному відростанні вторинної кореневої системи та забезпеченні їх поживними речовинами. Для цього використовують підживлення по Бузницькому, РУМи, бакові суміші зі стимуляторів, мікроелементів та нано-добрива. Як показують досліди та практика, живлення рослин по листу системними добривами в перші дні при поновленні вегетації більш ефективне, так як азот засвоюється через лист за 2-3 години, в перші ж 3-4 дні лист темніє, збільшується товщина стебла, ширина, соковитість та пластичність листа, товщина та довжина коренів, в порівняні з першим, де засвоєння азоту затримується на 7-10 днів, а лист залишається напівсухим.

Для живлення по листу ефективною є бакова суміш з добрива Мочевин-К1 в нормі 0,5-1 л/га з водним розчином карбаміду 7 кг/га, або КАСом 10 л/га. Якщо на листах після зимівлі є залишки хвороб, то до цієї суміші слід додати Триходермін БТ в нормі 2 л/га.

Слід звернути особливу увагу на те, щоб мікродобрива та стимулятори повинні бути системними, та не визивати явище «тропізму», тобто відставання розвитку кореневої системи від біомаси, що на богарі може призвести до значного зниження врожаю.

Агрохімікати (добрива) та біопрепарати повинні бути зареєстровані у «Переліку дозволених агрохімікатів для використання на Україні» або мати посвідчення (фото 1). В зв’язку зі зростанням експорту с/г продукції можливо посилення контролю за виконанням Закону України «Про агрохімікати та пестициди», згідно з яким отриманий врожай з незареєстрованими (не дозволеними) агрохімікатами не може бути використаним.

Поки ще є час, слід перевірити як стимулятори, так і нано-добрива на системність та коренеутворення. Для цього слід в чашках Петрі, або на тарілочках, покритих салфетками, проростити насіння різних культур обприскане (не замочене) однопроцентним розчином, в порівнянні з контролем не обприсканим.

Через 10-12 днів можна вже побачити результат, як це показано на фото 2.

Додаткову силу в розвитку рослин та забезпеченні гарантованого врожаю додасть добриво Мочевин-К2.

Чудо препарат! Якщо додати його при хімічній прополці зернових в нормі: ячмінь 0,5 л/га, пшениця – 0,5-1 л/га, або у фазі трубкування – всі стебла в кущі та колоски підтягнуться до рівня сильного, значно покращиться якість зерна. Застосування Мочевин-К2 на богарі врятує від запалу, зменшить винос вологи з ґрунту рослинами вдвічі, покращить ґрунт в ризосфері.

Інструкцію по використанню та польові результати можна побачити в інтернеті. Для цього слід набрати в Google: «Лідер України» – База сільгосппідприємств 2015 – Херсонська обл. – Комерційна інформація – Добриво Мочевин-К, а також відео.

 

О.І. КАПЕЛЮШ, кандидат сільгоспнаук


Замовляти добрива класу Мочевин-К слід SMS-повідомленням
на тел.: (050) 492-26-88, (067) 605-60-36,
або на e-mail: kap2013@ukr.net