4 Жовтня 2018 г.
опубликовано в газете: Агро1 №33
Статьи
Агротехнологии
Фактори надійності карданних валів
Ресурс роботи карданного валу (КВ) до сільгосптехніки залежить від:
- правильного обслуговування та експлуатації;
- конструктивного розміру (довжини, перекриття профільних труб) і експлуатаційної міцності, в залежності від вимог до сільгоспмашини, на яку він буде встановлений.
Для запобігання несправностей необхідно:
- Встановлювати КВ достатньої міцності для передачі необхідної потужності. Встановлення більш потужного (важкого) КВ призводить, з одного боку, до підвищення довговічності його роботи, але, з іншого боку, збільшує радіальне зусилля на підшипники кочення більш дорогих агрегатів (насоси, редуктори), тим самим знижуючи ресурс їх роботи.
- Встановлювати КВ максимально допустимої довжини. Застосування одного КВ на декілька однотипних сільгоспмашин, у яких відстань між валами відбору потужності (ВВП) при роботі і при маневруванні різні, призводить до того, що телескопічні елементи (профільні труби) не мають необхідного мінімального перекриття при максимальному висуванні. Це призводить до деформації профільних труб, до появи підвищеної вібрації і до поломки елементів передачі.
- Використовувати перехідники тільки при гострій потребі. Якщо перехідник має радіальне биття, то при обертанні відбувається підкидання карданного валу, що може привести до поломки або руйнування елементів передачі. Биття та вібрація мають найбільший вплив в карданних валах з ширококутними шарнірами. Крім того, при установці перехідника довжина КВ зменшується, і, як наслідок, збільшуються робочі кути і зменшується перекриття у профільних трубах.
- Не перевищувати максимальні робочі кути. Перевищення максимальних кутів роботи призводить до збільшення навантаження на карданний вал, зниження довговічності та виходу його з ладу.
з ширококутним шарніром з універсальним шарніром