Одне з негативних явищ на полі це миші!!!, яких до часу жнив на 100 % не позбулися, і на даний час їх можна спостерігати на полях після збирання зернових колосових та ріпаку.
Після збирання врожаю, а саме проходу комбайна, або обробки ґрунту, нам допомагають лелеки, яструби, орли, і навіть чайки та ворони які харчуються мишоподібними гризунами.
Не зайвим буде нагадати про ЕПШ мишоподібних гризунів на полі в кількості 2 – 3 колонії на гектарі. Також треба пам’ятати про розмноження цього шкідника в геометричній прогресії: 21х21 = двадцять один день і миша може привести собі подібних 21 мишку.
Виходячи з вищенаведеного, боротьба з мишоподібними гризунами на полі не просто важлива, а НЕОБХІДНА і вчасно!!! Після посіву озимої культури (для класичної технології обробітку ґрунту), необхідно обробити по периметру поля (посадки, узбіччя доріг, залужені місцевості), це допоможе зменшенню чисельності шкідника, та зменшить його міграцію на Ваші свіженькі сходи.
По полям де обробляється за технологією No–till, потрібно обслідувати все поле, починаючи з країв провести обробку, захвачуючи узбіччя полів та лісо полос!!!, тому що стерня попередника заважає природнім ворогам полювати на мишей. Не обробляючи Ґрунт ми не шкодимо колоніям та не травмуємо механічно шкідника і, таким чином, не заважаємо йому розмножуватися і розселятися.
Для боротьби із мишоподібними гризунами компанія «ТАМІС – АГРО» пропонує біологічний родентицид ВЕНАТОР (Venator), до складу якого входить бактерія Salmonellа enteritidis var. lssatschenko (Ісаченко) з титром, не менше 2,0 х 109 КУО/мл – «мишачий тиф». Цей препарат дає можливість заражати колонію, не діє на природних ворогів шкідника, а завдяки стабільному титру бактерії, є можливість застосування оприскувачем.
Такий спосіб внесення препарату ВЕНАТОР (Venator), було застосовано на посівах озимих зернових та ріпаку восени 2022 року та навесні 2023 р. в наступних регіонах:
- в Миколаївській області – Арбузинський, Братський, Вознесеньський, Веселинівський, Врадіївський, Доманівський, Кривоозерський, Новоодеський, Миколаївський, Первомайський райони;
- в Кіровоградській обл. – Вільшанський, Голованівський, Олександрівський райони;
- в Одеській обл. – Окнянський (Котовський), Лиманський (Комінтернівський), Любашівський райони;
- в Черкаській обл. – Уманський район;
- в Чернігівській обл. – Чернігівський район.
Переваги внесення оприскувачем:
- Рівномірне покриття всієї площі посіву.
- Швидший обробіток площ.
- Менше використання трудових ресурсів.
- Нівелювання людського фактору.
Переваги препарату: після зараження шкідник до 3х діб не відчуває що він хворий!!!, тому не піде напитися води чи наїстися зелені, щоб повернути заражену їжу на зовні. На 4-5 добу заражений організм шкідника не живиться і стає гіперактивним. На 5 – 6 добу миша стає легкою здобиччю для хижих пташок та лис, борсуків та котів (тому ми рідко знаходимо загиблих шкідників на полі), але на цих тварин бактерія не діє, тому цей препарат не має рівня токсичності згідно умов ВООЗ. На 6 – 7 добу шкідник помирає, за цей період заражаючи свою родину, сусідів та інші особини з ким контактує. Якщо миша загибає в ґрунті (в норі) то її з’їдають, і теж заражаються.
Препарат ВЕНАТОР (Venator) зберігається в холодильниках при t + 5О С !!!
Компанія «ТАМІС – АГРО» працює для ВАС без вихідних!!! Звертайтеся за порадою. Доставку препарату робимо швидко.
Наші контакти: Миколаївська обл., м. Первомайськ, вул. Київська, буд. 135
Номери телефонів на яких є VIBER, Telegram, WatsApp:
(050) 937 56 57 або (067) 510 13 07 – Михайло
(066) 861 47 30 або (097) 733 57 11 – Яків
https://tamis.com.ua/uk/
Тримаймо шкідників у межах ЕПШ !!! Завжди раді допомогти!!!