Осінь – пора непередбачувана. Як би агрономи не планували поступове своєчасне збирання врожаю, виходить це вкрай рідко. Дощі, посівна озимих культур, проблеми з технікою, людський фактор – це все істотно зміщує рекомендовані строки збиральної кампанії кукурудзи, соняшнику та сої. І навіть тоді, коли люди та техніка готові до жнив, значна частина рослин може бути не готова до збирання: в одних зерно ще не дозріло, а в інших – настільки вологе, що збирати його економічно недоцільно. А ще є бур’яни…
Саме тому у багатьох господарствах аграрії використовують такий ефективний прийом як десикація посівів шляхом внесення таких препаратів як Реглон та Раундап. Це дає змогу прискорити дозрівання зерна, знизити його вологість та заразом знищити бур’яни. Вже буквально за 12-14 днів після десикації можна здійснювати комфортне збирання врожаю.
Однак дозволити собі внести препарати на посівах соняшнику та кукурудзи може порівняно незначна частка господарств. У нинішньому, досить забезпеченому вологою сезоні, рослини «вимахали» до висоти 2 м і більше. Самохідні обприскувачі з високим кліренсом є далеко не у всіх, та й вони не завжди можуть допомогти. Тим більш на перезволоженому ґрунті.
– У такому разі єдиним реальним рішенням для здійснення ефективної десикації рослин є використання аграрних дронів-обприскувачів. Для них не має значення ані висота посівів, ані вологість поверхні ґрунту. Літаючі апарати, що рухаються заздалегідь запрограмованим маршрутом, без проблем якісно внесуть десикант на рослини, забезпечуючи усі переваги цього агрозаходу, – розповідає керівник компанії CROP Юрій Усатенко.
Компанія CROP вже впродовж кількох років займається наданням послуг з використанням сільськогосподарських дронів. Діапазон їх застосування постійно розширяються та вдосконалюється і сьогодні за багатьма параметрами літаючі обприскувачі нічим не поступаються наземним машинам.
– За робочу зміну один дрон з обсягом баку для робочого розчину на 20 л обробляє до 180 гектарів. Застосування декількох безпілотних обприскувачів дає змогу десикувати посіви соняшнику, сої чи кукурудзи буквально за один день. Така продуктивність є особливо важливою, оскільки для того, щоб десикант подіяв з максимальною ефективністю, необхідно обрати теплий осінній день, – пояснює Юрій Усатенко.
Ми ж наголосимо на тому, що якість внесення робочого розчину за допомогою дронів може бути навіть вищою, аніж у разі застосування традиційних обприскувачів. Тут застосовується технологія УМО – обприскування рослин краплями ультрамалого об’єму. Завдяки цьому діюча речовина набагато швидше та якісніше потрапляє всередину рослини, і препарат використовується майже зі 100-відсотковою ефективністю.
Це важливо в тому числі і при здійсненні десикації, адже для аграрія важливо підсушити не лише листя, стебла та пророслі бур’яни, але й знизити вологість зерна. Технологічно правильне десикування посівів кукурудзи дає змогу знизити її вологість в діапазоні від 4 до 8%. Можна лише уявити, які кошти в такому разі економляться на сушінні та транспортуванні зібраного зерна!
Тому багато чого тут залежить від дотримання технології внесення, якості препарату та, звісно ж, вибору дрона-обприскувача та людей, які з ними працюють.
Компанія CROP використовує винятково дрони одного з найвідоміших світових виробників – XAG. Компанія XAG від самого початку спеціалізується на виробництві дронів для агросектору, що виокремлює її на тлі інших виробників. Про якість дронів XAG свідчить вже той факт, що їх сьогодні тестує на своїх дослідних полях така відома компанія, як «Сингента», яка обрала дрони XAG після ретельного тестування усіх ключових характеристик цього обладнання.
Також в компанії CROP підібралася ефективна команда професіоналів, які з мінімальними витратами часу та ресурсів здатні забезпечити якісне обприскування посівів у будь-якому господарстві та допомогти фермеру.
– Тому, якщо у вас був негативний досвід обприскування посівів з агродронами, то справа не в самій технології, а швидше за все – у низькій якості апаратів, що використовувалися. З дронами XAG такого ніколи не трапиться, – пояснює Юрій Усатенко. Тому компанія CROP запрошує усіх аграріїв, яким необхідно десикувати посіви, до співпраці. Разом ми досягнемо успіху!
м. Київ, вул. Миколи Хвильового, 15
+38 050 505 55 95 +38 097 855 88 77
www.crop.in.ua • info@crop.in.ua