Якби в невеликих та середніх господарствах минулої осені працювали власні сушарки на твердому паливі, то їх власники могли б заощадити мільйони гривень.
Кожен фермер прагне досягти якомога вищої врожайності на своїх полях, аби підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур. Це дуже важливий момент, однак при цьому не варто забувати і про інші ефективні інструменти. Серед них перш за все слід виділити економію на сушінні вологого зерна та подальшому його зберіганні.
Восени 2021 року в патовій ситуації опинилися тисячі вітчизняних господарств, надто ж ті, які вирощували кукурудзу. Великі обсяги перезволоженої «королеви полів» потрібно було досушити. Натомість вартість послуг елеваторів через здорожчання природного газу зросла втричі. І навіть за такими шаленими цінами не завжди можна було довести вологість зерна до норми, оскільки до всіх регіональних зерносховищ вилаштувалися кілометрові черги.
На жаль, подекуди кукурудзу добирають на полях і досі, істотно втрачаючи у якості зерна… Запобігти цьому комплексу проблем було можливо. Найбільш реальний варіант – встановити у господарстві конкурентне за ціною та якістю вітчизняне обладнання для сушіння зерна на твердих видах палива. У будь-якому регіоні можна знайти солому, полову, дрова, тріску чи пелети, вартість використання яких сьогодні є в багато разів нижчою у порівнянні з природним газом. Наявність сушарки з теплогенератором на твердому паливі дала б змогу самостійно досушити кукурудзу, заощадивши і на вартості палива, і на логістиці.
У цьому плані варто звернути увагу на обладнання найкращих українських виробників цього виду обладнання. Так, відома вітчизняна компанія «ГРЕКО ГРУП» представила у 2022 році оновлену лінійку теплогенераторів, котрі отримали державну сертифікацію та включені до Урядової програми часткової компенсації вартості. Це практичне надійне обладнання, котре пропонується за привабливими цінами та може ефективно використовуватися практично у будь-якому господарстві.
При цьому кожен власник агробізнесу може обрати оптимальну за потужністю модель, включно до 20 мВт. Такі теплогенератори підходять практично до усіх видів зерносушильних агрегатів, які використовуються як у мобільних сушарках, так і в гігантських стаціонарних шахтних моделях. Фактично компанія «ГРЕКО ГРУП» на цьому напрямку виробництва випередила всіх без винятку конкурентів як в Україні, так і за кордоном. Західні виробники схожого за функціоналом обладнання лише сьогодні починають усвідомлювати важливість переводу сушіння зерна на тверді види палива.
Нагадаємо, що унікальна твердопаливна система GRECO – це комплекс обладнання, що застосовується винятково на зернових сушарках та забезпечує процес сушіння з дотриманням необхідного температурного режиму та технічних вимог зернових сушарок. Теплогенераторні системи GRECO вирізняються екологічністю, економією енерговитрат, не потребують додаткового обладнання, електрична потужність – 3-5,5 кВт, температура 45-150°С з автоматичним контролем, подвійне утеплення всіх зовнішніх поверхонь, не потребують додаткового персоналу, виконані з високоякісних матеріалів AISI та ін.
Сьогодні компанія «ГРЕКО ГРУП» реалізувала у різних регіонах України вже понад 200 проектів зі встановлення теплогенераторів на твердому паливі. Як показує початок 2022 року, портфель замовлень компанії вже сьогодні заповнений на декілька місяців наперед. Очевидно, що дедалі більше власників агробізнесу прагнутимуть отримати можливість сушити зерно самостійно та економно, використовуючи альтернативні види палива.
Саме тому приймати відповідне рішення потрібно вже сьогодні, аби не повторилися події минулої осені, коли волога кукурудза стояла, засипана у вантажівки впродовж тижнів, а вартість її сушіння «з’їдала» увесь очікуваний прибуток.
Компанія «Греко Груп»
м. Вінниця, вул. Гонти, 35
www.greco.com.ua
+38 (098) 88-85-848