Боротися із збудниками хвороб насіння і стимулювати розвиток молодих рослин потрібно комплексно

14 Вересня 2021 г.

Статьи Агротехнологии Боротися із збудниками хвороб насіння і стимулювати розвиток молодих рослин потрібно комплексно
насіння

Для захисту  насіння і проростків рослин від хвороб і шкідників,  насіння протруюють фунгіцидами і інcектицидами. Проте згубна дія протравника на патогени грибів та збудників хвороб, шкідливих організмів має негативний вплив на молоді проростки зернівок, піддаючи їх пестицидному стресу, що до 10% зменшує потенціал урожайності рослин.

Пом’якшити негативний вплив пестицидного стресу на проросток можливо додаванням до протруйника стимулюючих речовин,наприклад, бурштинової кислоти з властивостями антистресанта, адаптогена; фітогормонів, амінокислот, гумусових складових та мікроелементів. Застосування такої пестицидно-стимулюючої композиції дозволяє значно пом’якшити негативний вплив протруйника на молоді проростки, швидко вивести їх із стресового стану та забезпечити інтенсивний початковий розвиток рослини.

Такі багатофункціональні властивості притаманні новітнім мікродобривам Нановіт Мікро компанії Agrovit Group (Польша-Україна), до складу якого, окрім високої концентрації мікроелементів, магнію та сірки входить унікальний біоактивний комплекс NANOACTIV із збалансованим вмістом стимуляторів росту, адаптогена, антистресанта, амінокислот, фітогормонів, гумату калія та полісахаридного прилипача.

Інтенсивному розвитку кореневої системи, осінньому кущінню та накопиченню цукрів у вузлі кущення разом із обробкою насіння сприяє листкове підживлення рослин у фазі 3-4-х листків мікродобривами Нановіт фосфорний  та Нановіт моно Цинк із сульфатом магнію, що за нашими спостереженнями підвищує урожайність озимої пшениці до 10 ц/га.

Про ефективність застосування мікродобрива Нановіт Мікро при обробці насіння озимої пшениці з розрахунку 1 л/т та листкового підживлення рослин у фазі 4 листка мікродобривами Нановіт Фосфорний 1 л + Нановіт моно Цинк 0.5 л + сульфат магнію 2 кг з 5 кг карбаміду і 0.2 л прилипача Ліпосам, яскраво свідчить стан осіннього розвитку рослин восени 2014 р. (фото).

Отже, не лише травити, а й стимулювати розвиток новоутвореної рослини забезпечить формування високопродуктивних посівів озимою пшениці восени.

Іванчук М.Д.,
член-кор. МАКНС


+38 (050) 604-11-45