Без втрат і без десикантів

9 Березня 2020 г. опубликовано в газете: Агро1 №50

Статьи Техника Без втрат і без десикантів
врожаю

Оновлені моделі жаток Бердянського заводу сільгосптехніки розраховані на якісне збирання врожаю за найскладніших умов роботи, включаючи органічне вирощування культур

Отримати високу врожайність на полі за нинішніх непростих кліматичних умов – непросто. Однак при цьому потрібно ще й зуміти вчасно і без втрат це зерно зібрати. Сучасні агротехнології вимагають застосування цілого комплексу вартісних операцій – кількаразового застосування високоефективних препаратів, зокрема, гербіцидів, а також – десикації посівів.

Далеко не всі фермери мають змогу вирощувати сільгоспкультури за інтенсивною технологією, особливо у посушливих регіонах. Це істотно збільшує витратну частину агровиробництва і негативно впливає на його рентабельність. До того ж, дедалі більше господарств видозмінюють технологію вирощування у бік органічності, мінімізуючи використання пестицидів.

десикантів

Своєю чергою органічна технологія вирощування сільгоспкультур водночас з перевагами передбачає певні труднощі під час роботи, а саме – ускладнення боротьби з забур’яненістю посівів і нерівномірне дозрівання рослин на полі. За традиційної технології остання проблема вирішується шляхом внесення десикантів, якими «сушать» як культурні рослини, так і пророслі бур’яни. Натомість більш органічний та економічний підхід передбачає підвищені вимоги до збиральних пристроїв – жаток. Незрідка – зміну технології збирання врожаю з застосуванням перевіреного способу роздільного збирання сільгоспкультур, зокрема, ранніх зернових.

З цією метою використовуються спеціальні валкові жатки, котрі характеризуються підвищеним запасом міцності та «всеїдністю». Такі збиральні пристрої повинні гарантовано захоплювати вологу гнучку рослинну масу і вимолочувати з неї зерно з мінімальними втратами.

Найвідомішим в Україні виробником валкових жаток є знаменитий Бердянський завод сільгосптехніки. Це сучасне підприємство, на якому повністю модернізовано виробничі потужності, що дає змогу випускати продукцію за жорсткими світовими стандартами. Достатньо сказати, що жатки Бердянського заводу сільгосптехніки останніми роками користуються попитом на ринку країн Євросоюзу.

До лінійки продукції підприємства входить до 10 модифікацій жаток, призначених для збирання широкого спектру культур. Це зернобобова валкова жатка ЖБВ-5У, жатка валкова навісна ЖВН-6У, жатка валкова причіпна ЖВП-4,9, жатка валкова швидкісна ЖВШ з шириною захвату до 9,1 м, знаменита соняшникова жатка PRIMERA II та інші моделі.

Розглянемо особливості конструкції жаток Бердянського заводу сільгосптехніки на прикладі швидкісної жатки ЖВШ-6,4 (7,6; 9,1). Жатка призначена для скошування широкого спектру культур з укладанням скошеної маси в одинарний зустрічно-потоковий валок для оптимального завантаження високопродуктивних комбайнів на підборі валків. Її конструкція дозволяє знизити витрати на роздільне збирання, звільнити частину комбайнів від роботи з валковими жатками і більш оптимально завантажити транспортний парк.

десикантів

В конструкції ЖВП застосовано привід ріжучого апарату, аналогічний системі Schumacher. Використання планетарного приводу підвищило продуктивність жатки на 20%. У ріжучому апараті застосовані штампоклепані пальці, що виключає щоденне регулювання зазорів і поліпшує якість зрізу. Висота порога від ріжучого апарату до транспортера значно нижче, що знижує втрати при збиранні низькорослих зернових. Також тут доступні чотири діапазони регулювання швидкості обертання мотовила.

Мінімальна кількість обертів мотовила дозволяє працювати на низьких швидкостях без втрат при збиранні важких культур, які легко обсипаються і виключити втрати від перекидання мотовилом через вітровий щит назад.

При цьому обладнання нормально агрегатується з тракторами типу МТЗ-80. При цьому продуктивність роботи ЖВШ сягає 5-5,4 гектарів за годину. Зміщення збирального пристрою праворуч дає змогу повністю використовувати його ширину захвату.

Застосування ЖВШ, а також інших моделей валкових жаток Бердянського заводу сільгосптехніки дає змогу забезпечити безпроблемні жнива для будь-якого господарства. Адже, інтегруючи сучасні технологічні рішення в конструкцію своїх жаток, виробник зберіг такі їх традиційні переваги як висока надійність, простота конструкції і ремонтопридатність. Будь-який фермер може за лічені хвилини самостійно здійснити налаштування жатки і запустити її в роботу, а в разі потреби – замінити необхідну деталь.

Нагадаємо і про добре знану в Україні модель соняшникової безрядкової жатки PRIMERA II, з шириною захвату до 9,1 м, яка зарекомендувала себе найкращим чином. PRIMERA II оптимізує експлуатаційні якості комбайна, а її конструктивні характеристики дають змогу швидко зібрати соняшник, незалежно від напрямку сівби.

Особливості конструкції жатки забезпечують роботу комбайна на високій швидкості, не струшуючи зерно і не гублячи кошики рослин. PRIMERA II дозволяє зібрати всі види суцвіть, залишаючи на полі тільки листя і стебла, гарантуючи особливу чистоту збирання врожаю, навіть за мінімальної висоти від рівня землі.

десикантів

Фактично конструктори Бердянського заводу сільгосптехніки дали змогу керівникам невеликих та середніх господарств ефективно вирішити завдання збирання врожаю оптимальним з точки зору співвідношення ціни та якості способом. Це прості в роботі і обслуговуванні жатки, здатні зібрати врожай за найскладніших умов, в тому числі при застосуванні органічних технологій у рослинництві, обходячись без десикації.

Наголосимо і на тому, що продукція Бердянського заводу сільгосптехніки підпадає під Урядову програму компенсації вартості сільгосптехніки вітчизняного виробництва. Це додатково підвищує окупність їх придбання.


«БЕРДЯНСЬКИЙ ЗАВОД СІЛЬГОСПТЕХНІКИ»
http://bzst.com.ua/ • bzst-commerce@ukr.net • Тел./факс +38 (0615) 37-73-99 • +38 (096) 340-82-18