Агротехнологія 1 – агробіокомплексна (АБК™) технологія

1 Червня 2021 г. опубликовано в газете: Агро1 №65

Статьи Агротехнологии Агротехнологія 1 – агробіокомплексна (АБК™) технологія
Агротехнологія

АБК на оз пшениці Білгород-Дністровського р-ну 2021-05-24


Щоб відповідати критеріям першої технології в Україні, чи в усьому світі, ми почали свою історію виробництва органічних і комплексних препаратів 30 грудня 1994 року разом з академіком В. Кухарем та 1997 року – з академіком З. Грицаєнко.

Не будемо приводити десятки тисяч дослідів, тисячу патентів та НОУ-ХАУ від десятків українських вчених та практиків – фахівців своїх справ, приведемо їх вплив на приклади врожайності та прибавок, яких ми досягали з допомогою освоєних старих і нових агрохімікатів та технологій їх застосування, які допомогали досягати за попередні роки і які, ми впевнені, разом зі старими та новими аграріями ми досягнемо і значно кращі.

Навіть чорноземні ґрунти з великим вмістом поживних елементів виснажуються в процесі інтенсивного землеробства. У таких умовах отримати високий і якісний урожай допомагає додаткове підживлення – органічні і мінеральні добрива. При виборі мінерального живлення потрібно враховувати не тільки склад, але і форму (фізичний стан) препарату. Слід розібратися в його перевагах.

По-своєму кожен препарат може бути і корисний, і шкідливий рослині в різних випадках. Але мало знати давнє правило, відкрите ще Парацельсом – все є отрута і все є ліки. Тільки доза робить ліки отрутою і отруту – ліками. Потрібно ще й враховувати умови зростання кожної культури і мету її вирощування – на товар або на насіння. Якщо ми наведемо сотні прикладів отримання великих прибавок і ще більшої окупності вкладених коштів, це ще не означає, що і в будь-яких інших випадках це повториться – результати можуть бути гірше, але можуть бути і краще – все залежить і від конкретного аграрія, і від порівняння – з чим порівнювати – з контролем, з аналогами, з сусідським невідомим варіантом? І умови в сільському господарстві – категорія непостійна.

Важливо знати одне: для високоякісних урожаїв потрібне повноцінне живлення – як основне, так і додаткове листове, і захист від шкідливих об’єктів. А з головним визначальним фактором – вологозабезпеченням, потрібно відповідати не тільки прийнятними для рослин препаративними формами, а й відповідними технічними засобами.  Щоб досягати кращих результатів, ми враховуємо фізіологію і потреби рослин, умови їх вирощування, знаходимо легкодоступні форми діючих речовин при створенні препаратів для живлення і захисту рослин, щоб вони менше, а то й зовсім не потребували хімічного захисту. Але не заради біологізації, а заради більш корисного і високоприбуткового ефекту з АБК™ у порівнянні з виключно хімічними препаратами і заради нашого здоров´я.

АБК на тритикале сорт короткостебельний 2021-05-24

Кожна обробка пропонованими нашими препаратами – підживлення з захисною дією від широкого кола хвороб (не менше 20-ти по кожній культурі) – може давати надбавку від 5 до 40% і більше, в залежності від фітосанітарного стану рослин, погодно-кліматичних умов, агрофона. Всі обробки АБК™-технології, починаючи з гуміфікації рослинних залишків попередника і інокуляції та інкрустації насіння, більш гарантовано приносять надбавку до 3 т/га; 1,5 т/га бобових і технічних, до 4-5 т/га кукурудзи, овочів, плодовоягідних культур і винограду. Окупність вартості препаратів АБК надбавкою кількості і якості врожаю при цьому не буває менше двох з половиною разів – 250%. Це число буває більше і у багато разів.

Ми пропонуємо створити кращі умови для посіву та вирощування культури у важливі і критичні для неї фази розвитку за будь-яких умов. І нехай це буде окупність всього триразова, а надбавка за все – 30-40%, але щоб вона була гарантована на 95-98% як в натуральних одиницях, так і в максимально-можливого прибутку; і все ж прагнемо, щоб вона була все ж в тоннах з гектара, а не в центнерах! І це цілком можливо, і прикладів вистачає вже на томи видань. Кращі результати є лише при комплексному внесенні широкого комплексу пропонованих нами високозасвоюваних препаратів і при виконанні правил агротехніки. Перед складанням технологічної карти застосування елементів АБК-технології, потрібно знати умови кожного поля, характеристику культури для отримання від неї максимуму, бажання і можливість господаря цього поля.

Кращі результати минулих років повторюються не часто, так як рідко аграрії використовують всі рекомендації. 2012 р. – сорт Смуглянка з АБК™ – 126 ц/га озимої пшениці; 100,2 ц/га сої в Каховському р-ні Херсонської обл; 2015 р. – 131,9 ц/га сорту Чародійка на одному полі Алматинської обл.; 2016 р. – 172 ц/га кукурудзи в Черкаській обл; озимої пшениці – 130 ц/га у Вінницькій обл.; на дослідному полі Чернігівської обл. – 156,2 ц/га, 2017 р. – на Волині з агрофоном N30P60K60 – 16,7 ц/га, а з АБК™ – 35,6 ц/га сої, 2020 р. – 110-190 ц/га зерна кукурудзи в Миргородському районі Полтавської обл. (без АБК™ – 65 ц/га); 48-62 ц/га насіння соняшнику в Згурівському районі Київської області (без АБК™ – 32,5 ц/га). При ураженні сої азіатською іржею та павутинним кліщем врожайність навіть з високим агрофоном N30P60K60 – 9,4 ц/га, а з АБК™ – 32,6 ц/га. На полях інституту рису – 5,73, а з АБК™ – 8,54 т/га.

Протягом кількох днів препарати АБК™ уже в цьому році пригнічують мучнисту росу, інші грибкові та бактеріальні хвороби на польових та садових культурах, курчавість персика, бактеріальний опік плодових.