8 інновацій, які отримали медалі на EuroTier 2021

30 Грудня 2020 г. опубликовано в журнале: AgroONE №62

Статьи Агрособытия 8 інновацій, які отримали медалі на EuroTier 2021
Award EuroTier 2021

Пандемія Covid-19 внесла свої корективи у проведення міжнародних сільськогосподарських заходів. Практично всі основні світові виставки переформатувалися на онлайн-відвідування і цифрове проведення. Найбільша тваринницька виставка EuroTier не стала винятком, вона відбудеться у лютому цього року, відвідати її можна буде онлайн з будь-якої точки світу, а поки вже визначені переможці конкурсу інновацій Innovation Award EuroTier 2021. Призначена DLG (Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft) незалежна експертна комісія у відповідності з суворими критеріями вибрала переможців з 80 допущених до конкурсу інновацій заявок з усіх тематичних категорій. Були присуджені одна золота і сім срібних медалей.

Золота медаль Innovation Award EuroTier

ТУАЛЕТ ДЛЯ КОРІВ COWTOILET ВІД HANSKAMP AGROTECH BV

Скороченню емісії газів у тваринництві надається все більше значення. І якщо протягом довгого часу в центрі уваги знаходилось видалення вже виділених газів з повітря тваринницьких приміщень, то сьогодні основним напрямком є запобігання самого виникнення цих газів на технічному і технологічному рівні. Молочне скотарство також має шукати і ефективно реалізовувати потенціал скорочення емісії газів, зокрема аміаку. При утриманні ВPХ за відносно короткий час виробляється багато аміаку, в першу чергу за рахунок виділення сечі, обсяг якої становить 15-20 літрів на корову в день.

Туалет для корів (CowToilet) фірми Hanskamp з Нідерландів є революційним продуктом, який орієнтований на вирішення саме цієї проблеми. Інноваційна система складається з годівниці і сечоприймальника. Після закінчення прийому корму за допомогою зовнішнього стимулювання викликається рефлекс сечовипускання і сеча відразу ж збирається. Таким чином, Hanskamp CowToilet збирає сечу безпосередньо, не стикаючись з твариною і не піддаючи її при цьому стресу. Це раніше невідоме технічне рішення є унікальним і вражає своєю дотепністю.

Завдяки завчасному поділу сечі і калової маси скорочується вміст аміаку на підлогових покриттях. Підлога залишається чистішою, що позитивно позначається як на здоров’ї копит, так і на якості повітря у корівнику. До того ж фермер може більш цілеспрямовано і з кращим урахуванням потреб використовувати зібрані сечу і фекалії, які зберігаються окремо, у рослинництві та біоенергетиці, що дозволяє підвищити ефективність використання поживних речовин.

Срібні медалі Innovation Award EuroTier

СИСТЕМА ВІДБОРУ ПРОБ РІДИНИ З ЯЄЦЬ SELEGGT CIRCULUS ВІД RESPEGGT GmbH

Генотипи яєчних порід не підходять для виробництва м’яса птиці з причин якості і економічної ефeк­тивнocті продукції, тому курчата чоловічої статі цих порід до сих пір у більшості випадків не вирощуються. На вимогу суспільства і політичних кіл умертвіння одноденних курчат повинно бути якомога швидше припинено і заборонено. Альтернативним рішенням вважається внутрішньояйцева діагностика статі, причому на даний момент самою добре розробленою і адаптованою для комерційного використання технологією є гормональний аналіз на 8-9-й день інкубації.

Розроблена для цього фірмою Respeggt GmbH система забору проб SELEGGT Acus вже використовується на практиці. Однак ця система автоматизована лише частково і відбирає тестову рідину з алантоїса за допомогою голки. Це створює ризик пошкодження алантоїсної мембрани, що може привести до зниження відсотка вилуплення. Годинна продуктивність однієї системи забору проб становить близько 600 яєць.

Система SELEGGT Circulus є істотним удосконаленням попередньої моделі. Тепер відбір проб здійснюється повністю автоматично і без безпосереднього контакту з алантоїсом. Тим самим відпадає необхідність очищення забірної голки, і час забору скорочується до 1 секунди на яйце. Система забору проб SELEGGT Circulus забезпечує на трьохзмінному підприємстві з 20 робочими годинами на добу тижневу продуктивність у 360000 яєць, що відповідає від 150000 до 180000 курчат. Це є істотним підвищенням продуктивності у порівнянні з попередньою моделлю.

Завдяки безконтактному забору проб і значному збільшенню погодинної продуктивності, створені всі умови, щоб повністю замінити умертвіння курчат діагностикою статі всередині яйця.

ГІГІЄНІЧНИЙ НАБІР ALMA PRO: УЛЬТРАФІОЛЕТОВА ДЕЗІНФЕКЦІЯ COCOK і бойлерної ВОДИ від URBAN GmbH & Со. KG

Гігієна – основний момент у будь-якому напрямку тваринництва, в тому числі і при вирощуванні телят і їх годуванні. Саме при автоматичному годуванні існує ризик передачі хвороботворних мікроорганізмів від теляти до теляти. Гігієнічний набір Alma Pro фірми URBAN GmbH використовує технологію ультрафіолетового опромінення для скорочення числа мікробів при годівлі телят. Шляхом цілеспрямованого ультрафіолетового опромінення важливих для гігієни ділянок телячих поїлок досягаються значні поліпшення у порівнянні з колишніми концепціями технологічного скорочення числа мікробів.

Поряд з ультрафіолетовим опроміненням бойлерної води, яке забезпечує бездоганну з гігієнічної точки зору якість води для змішування пиття у поїлках, значне поліпшення дає і додаткове контрольоване опромінення соски. У коротких перервах між напуванням окремих телят, соски і прилеглі контактні поверхні опромінюються, в результаті чого знищується велика кількість збудників. Завдяки цьому скороченню числа мікробів і запобіганню їх розмноження, мінімізується і ризик передачі збудників телятами.

У порівнянні з іншими пропонованими на ринку методами гігієнізації, набір Alma Pro фірми URBAN представляє ресурсозберігаючу можливість скорочення числа мікробів в поїлках для телят без використання хімікатів.

СЕНСОРНИЙ ДАТЧИК СУХОЇ РЕЧОВИНИ BRIX-TS SENSOR від HOLM&LAUE GmbH&Со. KG

Однією з найбільш критичних ділянок у молочному скотарстві є вирощування телят. Автоматичні поїлки добре зарекомендували себе і забезпечують харчування телят відповідно до їх фізіологічних та інших потреб. Як правило, автомати працюють з сухим молоком або, у невеликому обсязі, з цільним молоком. Можливо і комбінування цих двох компонентів. Варіювання змісту cyxoї речовини в різних партіях сухого молока вимагає постійної перевірки і коригування установок автоматичної поїлки, щоб забезпечити постійну концентрацію сухого молока у питві і оптимальну якість корму. На практиці ця важлива операція через брак часу проводиться лише частково, так як концентрацію ЗЦМ після калібрування необхідно встановлювати на автоматичній поїлці вручну.

Сенсорний датчик сухої речовини Brix-TS Sensor є електронним сенсором-рефрактометром, вбудованим у стакан попереднього змішування поїлки для телят Call Expert. Там він постійно вимірює і контролює вміст сухої речовини у свіжому змішаному питві для телят. При відхиленнях автомат коригує концентрацію молока у поїлках. При використанні цільного молока також можливо забезпечити постійну концентрацію cyxoї речовини, завдяки додаванню при необхідності сухого молока.

Фірма Holm&Laue зі своїм датчиком Bгix-TS Sensor представляє на ринку технічне рішення, що забезпечує постійну якість пиття для телят.

СИСТЕМА ПРИБИРАННЯ І СЕПАРАЦІЇ ВИДІЛЕНЬ KOPІB DELTA Х PACK від BIORET AGRI LOGETTE CONFORT

Шляхом завчасного поділу сечі і фекалій можна скоротити утворення аміаку на поверхнях підлоги. У молочному скотарстві сеча тварин є основною причиною емісії аміаку, особливо якщо вона тривалий час залишається на підлогах, де вступає у контакт з повітрям і фекаліями.

Фірма Bioret з Франції зі своїм транспортером Delta Х Pack представляє цікавий і суттєво вдосконалений продукт, який дає можливість автоматично, просто, швидко і роздільно збирати і відправляти у роздільні сховища сечу і фекалії з поверхонь підлоги в корівниках. Для цього в систему гумових килимків під кутом нахилу в 3% була вбудована реверсна транспортерна система, яка відправляє зібрану в жолобки посередині сечу в сховище рідких відходів, а фекалії – у сховище твердих відходів.

Швидке і ефективне розділення сечі і фекалій має велике значення для підтримки чистоти підлог, збереження здоров’я тварин і поліпшення мікроклімату в корівнику, а також для зниження негативного впливу тваринницьких приміщень на клімат.

Моніторингова система CALF MONITORING SYSTEM від FUTURO FARMING GmbH

Потенційна загроза недоліків при вирощуванні телят виникає особливо при збільшенні поголів’я. Збільшення числа телят зі зростаючим при цьому інфекційним тиском висуває підвищені вимоги до гігієни і профілактики захворювань. Зберегти контроль над поголів’ям і своєчасно вживати заходів у разі виникнення проблем стає ще складніше, якщо догляд за стадом здійснюється декількома, або працюючими по змінам особами.

Моніторингова система Calf Monitoring System є точною, енергозберігаючою, неінвазивною системою для ранньої діагностики захворювань у телят.

За допомогою пасивного інфрачервоного датчика виробляється упізнання моделей поведінки телят і їх аналіз у комп’ютерній системі. Інформація надходить до фермера безпосередньо через додаток і онлайн-платформу і дає таким чином можливість постійного моніторингу здоров’я кожного теляти.

При цьому щоденний огляд з боку фермера не заміняється, а тільки доповнюється цінним підтримуючим інструментом постійного контролю.

Це поліпшення моніторингу поголів’я веде до того, що захворювання діагностуються раніше і піддаються лікуванню. В результаті захворювання проходять м’якше, і скорочується смертність телят, а фізіологічний комфорт і стан здоров’я поліпшуються.

РОЗПОДІЛЬНІ ШТАНГИ з несучими пластиковими ТРУБАМИ від МOЅСНА GBR

Близьке до поверхні ґрунту і, тим самим, нізькоемісійне внесення рідкого гною і дігестата має велике значення для захисту навколишнього середовища та ресурсозбереження. Через розміри і вагу штанг сучасна техніка внесення рідкого гною і дігестата у горбистій або гористій місцевості з лугопасовищними угіддями часто стикається з межею своїх фізичних можливостей.

Розподільні штанги фірми Moscha з пластиковими трубами в якості несучих конструкцій відрізняються простотою і одночасно легкістю конструкції. Фірма Moscha досягає зменшення ваги штанг, використовуючи замість суцільнометалевих конструкцій посилені планками пластикові труби. Завдяки цьому вдосконаленню з використанням нових матеріалів істотно скорочується вага відкидних і складних штанг. Поряд з економією матеріалу і ПММ розширюється область використання, так як стає можливим застосовувати прецизійний розподіл поблизу поверхні ґрунту з використанням розподільників, які волокуться, і на більш легких цистернах з меншою тяговою потребою і на більш топографічно складних ділянках.

СИСТЕМА ПЕРЕВАНТАЖЕННЯ ЯЄЦЬ у інкубаційні ЛОТКИ ON TRAY ORDERLY EGG REFILLING SYSTEM від NECTRA SAS

Інкубаційні яйця з бройлерних ферм батьківського стада доставляються в центральні інкубаторії і упорядковуються там за якістю і вагою перед закладкою в інкубатор. Крім того, потрібно перевернути яйця, які сидять за висотою не тупим кінцем вгору. Це призводить до того, що багато лотків не заповнені у повному обсязі, і їх доводиться заповнювати вручну. Часто яйця також доставляються по стрічковим транспортерам, де вони стикаються, і шкаралупа може бути пошкоджена.

В системі, представленій фірмою NECTRA SAS, яйця з постачальних лотків переносяться на поодинокі тримачі-стаканчики (egg moving cups), які вільно рухаються по стрічці транспортера. Яйця можуть тут автоматично і індивідуально сортуватися за якістю і вагою, а також перевертатися при неправильній позиції. Вільно рухомі окремі тримачі для яєць накопичуються для перенесення в інкубаційні лотки, незайняті тримачі для яєць автоматично видаляються, а заповнені тримачі для яєць потім автоматично переносяться в інкубаційні лотки, таким чином, не утворюється порожніх просторів.

Ця система істотно скорочує ймовірність пошкодження яєчної шкаралупи і автоматизує процес заповнення інкубаційних лотків. Це призводить до значного скорочення робочого навантаження і поліпшення показників виведення в інкубаторіях для бройлерів.

Ресурс: https://bossagro.kz/arxiv-vyshedshix-nomerov/


ЧИТАЙТЕ В НОМЕРЕ: