Опубліковано:
Кінець зими – початок весни є найкращим терміном для висадки насіння. Посадковий матеріал може бути підготовлений із восени. Деякі культури, такі як огірки, кабачки, диня, кавуни, мають термін придатності 7–8 років, але традиційно досвідчені агрономи беруть насіння минулого або навіть позаминулого сезону.
Спеціалізовані сайти, такі як, наприклад, магазин насіння «Веснодар», пропонують великий асортимент. У будь-яку пору року можна купити агротовари, які зберігаються в спеціальному пакуванні при оптимальних умовах. Усе ж існують деякі рекомендації щодо купівлі:
● цибулини та бульби краще придбати восени;
● однорічні квіти для клумби — з початку зими до кінця весни;
● насіння овочів — з початку року до червня;
● посадковий матеріал багаторічних культур — з початку осені.
На розсаду насіння висаджують у лютому в тепличних умовах. Передусім треба заздалегідь потурбуватися про ґрунт та ємність.
Як вибирати насіння — помилки, яких треба уникнути
Яскраві кольорові пакетики з унікальними назвами та картинками – це ще не все, що варто знати, вибираючи посадковий матеріал. Іноді на городі може з’явитись рослина, яка не виправдовує очікування. Тому, щоб уникнути подібних помилок, важливо звернути увагу на такі речі:
1. Репутація магазину. Про чесного виробника, якому нема чого приховувати, можна легко знайти всю інформацію: адресу, телефон, сторінки в соціальних мережах.
2. Кількість насіння в пачці. Це може бути вага, або кількість зерен, які можна порахувати поштучно.
3. Стислий опис. Інформація мусить стосуватися рекомендацій щодо висівання культури, переваг, особливостей, умов й терміну зростання.
4. Рік. Стосується збору врожаю та терміну придатності.
5. Назва культури. Великі літери з назвою сорту, які добре видно.
6. Посівні якості насіння. Не менше ніж 80% — це якісний товар. Щоб паростки зійшли на 100% – дуже рідкісне явище.
7. Номер Держстандарту. Контроль якості та відповідність стандарту вказує на гарантію матеріалу.
8. Номер товарної партії. За ним буде легко відстежити партію та за потребою докупити.Ці прості поради дадуть вам змогу придбати якісний матеріал та зібрати гарний врожай.
Як краще вибирати насіння: онлайн чи офлайн
Останнім часом стає звичайною справою робити замовлення в інтернеті. Посадковий матеріал — не виняток. Це завжди економить час та дає змогу, сидячи вдома, відкрити каталог, щоб знайти будь-який гібрид або сорт. Ось чому ще зручно вибирати насіння в інтернеті:
1. Можливість порівнювати різні асортименти.
2. Набагато дешевший товар, ніж в офлайн-магазинах. Він не має націнок, які йдуть на оренду приміщення, зарплату працівникам.
3. Допомога консультантів та менеджерів із продажу, які не жаліють часу на те, щоб дати повні відповіді на запитання.
4. Відгуки та досвід інших покупців, завдяки яким є можливість зробити правильний вибір.
Вибираючи в інтернеті магазин агротоварів, треба бути також обережним. Насамперед повинно насторожувати :
● сайт з’явився недавно та ще не має відгуків;
● наявність тільки позитивних відгуків, найімовірніше, свідчить про те, що це не реальні користувачі, а накручені боти.
Не буде зайвим заручитися рекомендаціями особистих знайомих. Ці всі поради стосуються не тільки онлайн-магазинів, але й вибору продавця в реальному житті. Якщо є якісь сумніви, то на всяк випадок краще не робити з першого разу багато замовлень, а почати з невеликої суми.
Як зробити замовлення на сайтах інтернет-магазинів
Практично на будь-якому сайті є фільтри. За їхньою допомогою зручно робити упорядкування товарів згідно з такими чинниками:
● ціною;
● назвою;
● категорією;
● типом рослин;
● виробником.
Останній чинник має велике значення тому, що інтернет-магазини продають насіння різних виробників, на що варто звернути увагу.
Якщо на сайті не видна інформація про термін засіювання, розмір плодів, вимоги та умови вирощування, то треба запитати у консультанта. Він надасть вичерпну інформацію.