Про подію
Асоціація «Борошномели України» і журнал «Зберігання і переробка зерна» оголошують про проведення щорічної спеціалізованої конференції «Форум зернопереробників-2019».
Форум відбудеться 3-4 жовтня в м. Одеса.
Підтримку заходу надають: FAO, EBRD. Партнером заходу виступає компанія ІА «АПК-Інформ».
В даний час борошномельна галузь України перебуває в нестабільному положенні, а картина борошномельного ринку зовсім неоднозначна. Рекордні обсяги експорту українського борошна в 2015-2017 роках змінилися обвалом в 2018/19 МР. Крім того, в останні 10 років спостерігається постійне зниження виробництва і споживання борошна всередині країни.
При цьому за попередні кілька років в борошномельний бізнес України було інвестовано понад 26 млн. Євро, а в перспективі дана сума може зрости ще приблизно на 10 млн. Євро. Також варто відзначити, що в український борошномельний бізнес почали заходити зернотрейдери, які прагнуть диверсифікувати напрямки своєї діяльності.
Разом з тим, за останні роки помітно змінилася географія експорту борошномельної продукції. Так, якщо ще 5-7 років тому відвантаження в основному були орієнтовані на ринки країн Близького Зарубіжжя, то в останні роки українські мірошники активно розвивають нові ринки збуту, зокрема, Близького Сходу і Субсахарной Африки. Також потроху почався повернення втрачених раніше позицій в Південно-Східній Азії (Малайзія, Філіппіни, М’янма).
При цьому азіатські та африканські ринки в даний час є найбільш перспективними для експорту української борошномельної продукції. А втрата деяких ринків, навчила борошномелів не чекати покупця, а вести активну маркетингову роботу по самостійному пошуку покупця і вибудовування правильно налагодженої комерційної складової своєї діяльності, що вже дає певні позитивні результати.
У той же час, головним стримуючим фактором подальшого нарощування експорту українського борошна сьогодні є логістичні проблеми, ім’я яким «Укрзалізниця». Крім того, борошномельні підприємства, з огляду на свої обмежені технічних і фінансових можливостей не можуть сконцентрувати в портах обсяги борошна для відвантаження великотоннажних партій (10-12 тис.тонн).
Не менш динамічно розвивається і вітчизняне виробництво круп та пластівців, про що свідчать, як щорічно ростуть обсяги виробництва і експорту даної продукції, так і впевнене нарощування виробничих потужностей в Україні.
У будь-якому випадку, можна констатувати, що вітчизняна зернопереробна галузь України продовжує своє досить активний розвиток. Це, в свою чергу, дозволяє сподіватися не тільки на повернення втрачених позицій, але і на істотне розширення присутності української продукції на світових ринках борошна і круп.
Докладний аналіз поточної ситуації в зернопереробної галузі України, а також перспективи її подальшого розвитку в існуючих реаліях ведення бізнесу є основними завданнями Форуму зернопереработчіков-2019.
ГОЛОВНІ ТЕМИ ФОРУМУ
- Перспективні напрямки переробки зернової продукції та торгівлі
- Світовий ринок борошна і хліба
- Презентація стратегії розвитку борошномельної промисловості України до 2024 року
- Глибока переробка зерна
- Виробництво альтернативних видів борошна із зернових і бобових культур
- Кооперація борошномелів з виробниками зерна, хлібобулочних і кондитерських виробів
- Перспективи виробництва борошняних виробів в Україні
- Аналіз ринків збуту замороженого хліба і напівфабрикатів
- Потенціал ринку круп та пластівців
- Перспективи експорту борошномельної та круп’яної продукції в США
- Робота борошномельних підприємств в умовах скасування стандартів на методики визначення якості зерна та продуктів його переробки
- SMART технології в зернопереробної галузі
- Техніко-технологічні аспекти в борошномельно-круп’яної галузі
Взяти участь в агроподії
Якщо Ви плануєте відвідати агроподію Форум зернопереробників-2019, будь ласка,
заповніть форму нижче
Наш сайт є медіа-партнером цього заходу.
Ваші контактні дані не будуть передані третім особам
+38 (044) 239-93-74
office@ukrmillers.com
head@ukrmillers.com
Одесса, Одесская область, Украина